گروه: اخبار استان خبر: 192649 / تاریخ انتشار : 1400/7/24 ساعت : 05:19

شهر بزرگ ارواح با مجلل ترین کاخ های متروکه + عکس

مجموعه ای تفریحی اقامتی در ترکیه ساخته شد و از زمانی که مسئولانش نتوانستند آن را توسعه دهند به شهر ارواح تغییر یافته و میزبان گردشگران بسیاری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از دنیا الوطن؛ یک پروژه مسکونی در ترکیه سوالات زیادی را ایجاد کرده است، زیرا روند بازسازی آن در سال ۲۰۱۴ بین استانبول و آنکارا آغاز شد و توانست سرمایه گذاران و افراد ثروتمند زیادی را برای خرید خانه‌های مجلل جذب کند.

 

به گفته (اسپوتنیک به زبان عربی)، شرکت ساختمانی سازنده این مجموعه را "برج البیبیس" نامگذاری کرده است که طبق نقشه، حدود ۷۰۰ قصر و خانه را به علاوه باغ‌ها و مناطق وسیع برای سرگرمی گرد هم آورده است. بازسازی واقعی کاخ‌ها در سال ۲۰۱۴ پس از ورود سرمایه گذاری و پول توسط افراد ثروتمند که با خرید خانه در این مجموعه موافقت کردند، آغاز شد. اما در سال ۲۰۱۸ این پروژه به دلیل بحران اقتصادی و کاهش نرخ ارز با مشکلات مالی روبرو شد. کاهش ارزش لیر ترکیه منجر به توقف نهایی پروژه در سال ۲۰۱۹ شد.

شهر بزرگ ارواح

 

این مجتمع مسکونی که در سال‌های اخیر به شهر ارواح تبدیل شده، مقصدی برای گردشگران است که تصاویر و ویدئو‌هایی را از منطقه‌ای که برخی آن را شهر کاخ‌ها و ارواح نامیده اند، منتشر می‌کنند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که خانه‌ها و کاخ‌های خالی که سال‌ها پیش ساخته شده اند شبیه یکدیگر هستند، گویی با برنامه‌های ساختمانی که مهندسان در مراحل بازسازی استفاده می‌کردند کپی شده و چسبانده شده اند.