گروه: اخبار استان خبر: 192663 / تاریخ انتشار : 1400/7/24 ساعت : 14:50
به همت معاونت اجتماعی سپاه فتح برگزارشد:

برگزاری کارگاه توانمندسازی مدیران محلات کم برخورداردرلنده/گام های مهم بسیج و سپاه برای مقابله با آسیب های اجتماعی+تصاویر

به همت معاونت اجتماعی سپاه فتح، کارگاه تخصصی و توانمند سازی مدیران محلات کم برخوردار برای مقابله با آسیب های اجتماعی در شهرستان لنده برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به همت معاونت اجتماعی سپاه فتح، کارگاه تخصصی و توانمند سازی مدیران محلات کم برخوردار برای مقابله با آسیب های اجتماعی در شهرستان لنده برگزار شد.

در این مراسم مسول اجتماعی سپاه فتح با اشاره به رویکرد جدید سپاه و بسیج در خصوص مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی در محلات پرخطر در شهرها و روستاهای استان گفت: معاونت اجتماعی به دنبال کاهش بحث آسیب های اجتماعی در جامعه با استفاده از گروه های محله است.

عباسی گفت:تشکیل ١٣کارگروه تخصصی برای رفع مشکلات در قالب یک قرارگاه جمع بندی و یک به یک مورد نقد و بررسی قرار گیرد تا آسیب های اجتماعی در حوزه های طلاق، مواد مخدر، فرزندآوری و سایر آسیب ها با محوریت محله ها و مساجد و پایگاه باید اجرایی شود.

وی در ادامه گفت: استفاده از ظرفیت ائمه جماعات در اجرای طرح محله محور یکی از نکات اساسی است که باید با همکاری سایر نهادها دیگر اجرایی شود.

مسول اجتماعی سپاه فتح گفت: کار برای مردم برای مردم از مهمترین مباحث مورد تاکید است که باید اجرایی شود.

وی در ادامه گفت:رسانه ای کردن مشکلات محلات با رویکرد مطالبه گری از مهمترین مباحث مورد تاکید است که باید اجرایی شود.


در ادامه نیز فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: هفته نیروی انتظامی را تبریک و امیدواریم در راستای ارتقای امنیت فراگیر بتوانیم گام های اساسی برداریم.

وی افزود: برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی باید همه تلاش کنیم چرا که زندگی همه ما را تحت الشعاع قرار داده است و مصرف مواد مخدر و حتی کاهش سن مصرف کنندگان از اسیب های جدی خانواده ها است.  

سرهنگ روح اله ویسی گفت:حمایت ویژه از کمپ ترک اعتیاد در سطح شهرستان نیازمند عزم و همکاری همه مسولان است که نیازمند است همه برای رهایی فرزندانمان از دام اعتیاد کمک کنیم.

وی افزود:در بحث طلاق نیز چالش های اساسی داریم و آمار ها در برخی روستاها بالا است ولی با ورود فرماندهان پایگاه ها و علما و روحانیون چندین مورد طلاق نیز منتج به سازش شده است.

ویسی گفت:در بحث خرید جهیزیه بیشتر خانواده ها دارای مشکلات اساسی هستند که بیش از ١٢٠زوج الان در شهرستان لنده درخواست تامین جهیزیه داریم که توانایی تامین همه این جهیزیه ها را نداریم.

فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت:شرایط کرونایی معظل آسیب های اجتماعی را دو چندان کرده است.

-

در ادامه رادی رئیس کلانتری مرکزی لنده با تبریک هفته ناجا با اشاره به ضرورت برقراری امنیت در جامعه گفت: امنیت رکن اساسی جامعه است که نیروی انتظامی در این راه برای برقراری امنیت پایدار با تلاش های شبانه روزی خود به دنبال اجرایی کردن امنیت است.

وی اظهار کرد: دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن به ایران از روش های مختلف بوده و هستند که یکی از راه های که دشمنان به آن توجه ویژه دارند بحث آسیب های اجتماعی است.

رادی گفت:ایران به عنوان یکی از ترانزیت های اصلی برای ارسال مواد مخدر است که مافیایی این مواد صنعتی و سنتی به کشورهای همجوار و اروپایی و تامین و توزیع در کشور کوتاهی ندارند و که در همین زمینه شاهد افزایش میزان اعتیاد در کشور هستیم.

وی گفت: مهمترین عوامل در گرایش فرد به مواد مخدر بحث دوستان ناباب، خانواده ها، اختلافات خانوادگی، تحصیل در خارج از شهرستان و همراهی با دوستان ناسالم، بیکاری و عدم اشتغال، سابقه اعتیاد در خانواده و سایر موارد از علل اصلی گرایش به سمت مصرف مواد مخدر است.


در ادامه نیز رئیس پلیس پیشگیری منطقه انتظامی شهرستان لنده با ارائه گزارشی از وضعیت اعتیاد و شیوه های مقابله با اعتیاد در خانواده و محلات به ضرورت هوشیاری خانواده ها در قبال فرزندان خود تاکیدکرد.

هادی پور گفت: آنچه امروز در خانواده ها به یک آسیب اجتماعی تبدیل شده است بی تفاوتی نسبت به مطالبات و درخواست همدیگر در خانواده ها است.

وی در ادامه گفت: یکی از بزرگترین اشتباهات موجود در بین جوانان قدرت نه گفتن است که اگر این مهم در خانواده با آموزش های درست همراه باشد وقتی فرزند در مواجه با مصرف مواد مخدر توسط دوستان و یا آشنایان قرار میگیرد با قاطعیت می تواند نه بگویید و این مهم باید در خانواده آموزش داده شود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.