گروه: اخبار استان خبر: 192684 / تاریخ انتشار : 1400/7/24 ساعت : 15:03

واکنش رئیس دامپزشکی کهگیلویه به خبر صبح زاگرس/ مراجعه ای از بخش چاروسا برای درمان دام نداریم

رئیس دامپزشکی کهگیلویه گفت: در بخش های این شهرستان، مراکز خصوصی دایر و در حال خدمات رسانی به مردم هستند و هیچگونه نیازی به مراجعه ارباب رجوع از سایر بخش ها به دهدشت نیست‌.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دامپزشکی کهگیلویه در واکنش به انتشار خبر دامداران بخش "چاروسا" کهگیلویه از کمبود دامپزشک در این بخش گلایه مندند ( اینجا بخوانید) گفت: در اولین برنامه کاری دامپزشکی این شهرستان بود که کلینیک‌های بخش خصوصی در تمام بخش ها فعال شود.

 

علی اکبر حسینی افزود: در بخش های دیشموک، چاروسا، سوق و قلعه دختر کلینیک‌های دامپزشکی، داروخانه و مراکزمایه‌کوبی بخش خصوصی دایر و در حال خدمات رسانی به مردم  هستند و هیچگونه نیازی به مراجعه ارباب رجوع از سایر بخش ها به دهدشت نیست‌.

 

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۷ تاکنون مصطفی پور در بخش خصوصی مشغول بکار بوده، تصریح کرد: عملا در هیچ بخشی کمبود دامپزشک نداشته، و با راه اندازی بخش خصوصی باری از روی دوش دولت برداشته و به مردم نیز در حال خدمت رسانی هستند.

---

حسینی در خصوص عملکرد بخش خصوصی دامپزشکی بخش چاروسا در شش ماهه اول عنوان کرد: اکیپ واکسناسیون ۱۰۰ هزار راس دام سبک را علیه بیماری پی پی آر واکسینه کردند.

 

وی با اشاره به اینکه در این بخش بیش از ۲۰ هزار راس دام علیه بیمار تب مالت واکسینه شدند، ادامه داد: ۳۲۰ قلاده سگ، نیز علیه بیماری هاری واکسینه شده است.

 

رئیس دامپزشکی کهگیلویه عنوان کرد: هر دارویی که مورد نیاز دامدار باشد در این بخش‌ها موجود بوده، و دامپزشک در خود بخش مستقر است و  هر زمان که به مرخصی برود حتما از قبل هماهنگی‌ها صورت می‌گیرد.

 

حسینی گفت: از لحاظ اقتصادی و با در اختیار داشتن داروها، اگر دامپزشک در بخش نباشد و به مردم خدمات ندهد به مشکل مواجه می شود چرا که دامدار به بخش های دیگر مراجعه خواهند کرد و در این صورت خود دامپزشک متضرر می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه از سایر بخش ها مراجعه به دامپزشکان شهرستان نداریم، افزود: تنها در خصوص تایید دفترچه ها باید به اداره دامپزشکی دهدشت مراجعه کنند و کارهای درمانی در همان بخش صورت گرفته و هیچگونه نیازی به آمد و رفت نیست.

 

حسینی در پایان تصریح کرد: فقط در صورتی که بیماری خاصی باشد که با گزارش دامپزشک بخش یا تماس خود دامداران، دام باید برای نمونه برداری، به شهرستان برای ارائه خدمات بخش دولتی آورده می شود.

 

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.