گروه: اخبار استان خبر: 192966 / تاریخ انتشار : 1400/7/29 ساعت : 10:03
مرکز متنای سازمان فضای مجازی بسیج تقدیم می کند

چشمه چنار روستایی در قلب کوهستان+فیلم

روستای چشمه چنار در فاصله ۸ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و در مسیر جاده یاسوج –کاکان و چند کیلومتر نرسیده به پیست ورزشی تفریحی اسکی کاکان و در دامنه کوه دنا قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وستای چشمه چنار در فاصله ۸ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و در مسیر جاده یاسوج –کاکان و چند کیلومتر نرسیده به پیست ورزشی تفریحی اسکی کاکان و در دامنه کوه دنا قرار گرفته است ،این روستا دارای چشمه های فراوان، باغات گردو و انگور می باشد، چشمه چنار هر ساله در فصول بهار وتابستان پذیرای گردشگرانی است که از این منطقه دیدن می کنند.

این چشمه در هفده کیلومتری شمال شرقی شهر یاسوج جزء جاذبه های زیبا و تفریحی استان است که در تقویمگردشگران از جایگاه خاصی برخوردار است.سرسبزی منطقه از گل های زرد و سرخ، لاله های واژگون و باغ های سیب و انگور ماحصل بخشندگی اینرودخانه کوچک است.این چشمه در کنار راه اصلی با آبی خنک و گوارا در تمام طول سال جوشان و پر آب استکه آب آشامیدنی قسمتی از یاسوج و بنسنجان را تأمین می کند.

روستای چشمه چنار از توابع شهرستان بویراحمد علیا می باشد.چشمه چنار روستایی واقعبر کوهپایه های کوههای مرتفع از رشته کوههای زاگرس می باشد.

این روستا بدین دلیل چشمه چنار خوانده می شودکه قبل از احداث جدول کشاورزیو قنات این روستا ،چشمه ای بزرگ پای چند درخت چنار بوده که آب آشامیدنیمردمی که به صورت فصلی ،فصل بهار را آنجا می گذراندندرا تامین می کرده.

اهالی فعلی روستا شامل :شیخ ،درویش ،قاید گیوی و اولاد میر اسعد الله ازسادات گوشه می باشند که از زمان احداث جدول کشاورزی قنات روستا تا کنون در آن سکونت دارند.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.