گروه: اخبار استان خبر: 193055 / تاریخ انتشار : 1400/8/1 ساعت : 14:21
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

کمبود نهاده دامی صحت ندارد/عشایر برای دریافت کنستانتره مراجعه کنند

مدیر کل امور عشایر به گلایه های عشایر در خصوص عدم دریافت نهاده های دامی در گچساران واکنش نشان دادو گفت: کمبود نهاده دامی وجود ندارد و عشایرمی توانند برای دریافت کنستانتره مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روستاییان و عشایر در تامین غذا، امنیت غذایی، سلامت تولید مواد غذایی و تولید فرهنگ و آداب و سنن پیشتاز بوده‌اند و یکی از مظلومیت‌های جامعه روستایی در این است که عده‌ای گمان می‌کنند که روستاییان تنها در بخش کشاورزی و دامداری فعالیت می‌کنند، حال آنکه روستاها تولید کننده فرهنگ و آداب و سنن بوده‌اند.امام خمینی(ره) آنان را ذخائر این مملکت نامیده اند، زیرا آنان قشر سرافرازی هستند که جانفشانی ها و ایثارگری های فراوانی از خود نشان داده اند تا وطن از هجوم بیگاناگان حفظ شود.

 

عشایر کسانی هستند که زندگی‌ آنها  در سیاه چادرها و کوچ فصلی به نقاط مختلف کشور برای دستیابی به شرایط بهتر صورت می گیرد  وجود شرایط مختلف برای عشایر سبب می شود تا نیازها و مشکلات انها شناسایی و مسئولان ذی ربط در جهت حل ان مشکلات گام بردادند.

 

در همین ارتباط تعدادی از عشایر گچساران با بیان اینکه نهاده های دامی در اختیار آنها قرار نگرفته، است، اظهار داشتند: در یک سال گذشته نهاده های دامی توسط امور عشایر در اختیار ما قرار نگرفته است در این راستا عشایر گچساران از دریافت نهاده های همچون جو، علوفه و کنستانتره محروم بوده اند.

 

این عشایر در ادامه اذعان داشتند: مسئولان مربوطه در حوزه امور عشایر نحوه دسترسی و دریافت نهاده های دامی را برای دریافت نهاده های دامی شفاف سازی کنند.

 

 

مدیر کل امور عشایر استان در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص گلایه های تعدادی از عشایر گچساران از دریافت عدم نهاده گفت:در دشت روم بویراحمد کارخانه خوراک دام و طیور  وجود دارد و هر فردی مراجعه کند نهاده های دامی در اختیار آنها قرار داده می شود.

 

آذرفر با بیان اینکه هدف امور عشایر حذف نهاده های تکی است، افزود: برای تامین کنستانتره مشکلی وجود ندارد زیرا انرژی، پروتئین مواد معدنی آن تامین می شود اما جو به صورت تکی نمی تواند نیازها را برطرف کند.

 

وی به روند و شیوه دریافت نهاده های دامی اشاره کرد و گفت: عشایر برای دریافت نهاده های دامی به مسئول شرکت تعاونی شهرستان های خود  مراجعه کرده و درصورتی که نام او جزء عشایر ثبت شده باشد با دریافت حواله می تواند نهاده های دامی را دریافت کند.

 

این مسئول به مراجعه عشایر برای دریافت نهاده های دامی از طریق فروشندگان اشاره کرد و افزود: سامانه کارت تردد وسیله ای برای تشخیص عشایر واقعی است، در این راستا افراد به امور عشایر مراجعه و در سامانه تقاضای خود را ثبت کنند در مرحله بعد با بررسی شرایط آنها نسبت به عشایر بودن آنها اطلاع حاصل می شود.

 

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.