گروه: اخبار استان خبر: 193328 / تاریخ انتشار : 1400/8/7 ساعت : 21:20
در خطبه های پیش از نماز جمعه سی سخت مطرح شد؛

زیرساخت و فضای آموزشی مناسب؛ مطالبه دانش آموزان شهرستان دنا/ رسوخ اینترنت و فضای مجازی به پائین ترین سنین جامعه+تصاویر

نماینده بسیج دانش آموزی دنا گفت: اقدام به موقع و بهنگام در حوزه تربیتی صورت نگیرد در سالهای آتی به جهت رسوخ اینترنت و فضای مجازی به پائین ترین سنین جامعه، دچار خلاء تربیتی برای این گروه سنی خواهیم شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فاطمه پاکباز دانش آموز بسیجی و نماینده بسیج دانش آموزی شهرستان دنا در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز در سی سخت گفت:  به نام خدایی که عبد صالح خود را در 13 آبان ماه سال 1343 در اوج تنهایی و مظلومیت و در مسیر تبعید توسط جاهلان و ستمگران زمان، تنها نگذاشت و در 13 آبان ماه 1357 ملائک قدسی اش قطره قطره خون نوجوانان حق طلب و پاک فطرتش را، بر روی بال هایشان به عرش برده، تا به مخلوقات خود ببالد و در آن هنگام که جوانان جان بر کف خمینی کبیر از دیواره های استبداد و ظلم و جور زمانه بالا رفتند فرمود: وَ لَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ

آری بی شک خداوند کسی را که یاری اش کرده ،یاری می کند.

این دانش آموز سخنان خود را اینگونه ادامه داد: سلام بر سربازان نائب الخمینی، سلام بر حماسه آفرینان و سلحشوران نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی، سلام بر شیر زنان و دلیر مردان دیار  دنا، سرزمین کار و تلاش و کوشش، و مهد علم و ادب، سرزمین مادران عفیف و پدران سخت کوش، شیر مادر و نان پدر حلالتان دلیر بچه های انقلاب اسلامی.


وی با کسب اجازه از خورشید عالم تاب حضرت بقیه الله اعظم روحی و ارواحنا فداه سخنان خود را در دو بخش هفته بسیج دانش آموزی و پرداختن به مطالبات در حوزه صنفی دانش آموزان و معضلات و آسیب های فرهنگی و تربیتی این قشر مهم و اینده ساز جامعه پی گرفت.

 

پاکباز گفت: امروزه، ما، در جامعه ای زندگی میکنیم که امنیت خود را مدیون خون پاک شهدا میدانیم،
شهیدان عزیزو گلگون کفنی که با ایثار و از خودگذشتگی شان، بستری را برای زندگی بهتر و امن در کشور جمهوری اسلامی ایران فراهم کردند.به ویژه شهدای نوجوان و دانش آموزی که درس چگونه زیستن را با سن کم خود به ما آموختند.


وی گفت: امروزه پدران و مادران، باید ایثار و از خودگذشتگی را به فرزندان خود آموزش دهند تا جوانان امروز هم مسیر زیبای زندگی شهدا را در پیش بگیرند، آنانی که در ادب ،ایثار و فداکاری، تحصیل و علم  در تمام مراحل زندگی به بهترین شکل ممکن مسیر صحیح چگونه زیستن را به ما آموختند.


پاکباز با بیان اینکه بسیج کانون تربیت جوانانی است که میخواهند راه و رسم درست زندگی کردن را بیاموزند، گفت: بسیج دانش آموزی همواره در تلاش است که مهد علم و فرهنگ و رشد و کمال برای دانش آموزان عزیز کشورمان باشد.


وی افزود: نوجوانان و دانش آموزانی که اگر به آن ها بها و ارزش داده شود و بستر علمی و فرهنگی مناسبی برای آنان فراهم گردد، در آینده ای نزدیک تاثیرات مثبت و شگرف آن ها را همچون گذشته، بر روی رشد و پیشرفت کشور را به عینه خواهیم دید.


این دانش‌آموز بسیجی با بیان اینکه متاسفانه امروزه مشکلاتی دانش آموزان ما را تهدید میکند، گفت: 
مشکلاتی که در صورت عدم واکاوی و نپرداختن به آن توسط مسئولین مربوطه ،مصائب جبران ناپذیری را در آینده نه چندان دور متوجه کشور در حوزه های فرهنگی،علمی و اجتماعی خواهد کرد.


پاکباز گریزی به مسئولانی که در یکسال و نیم اخیر و در پی انتشار ویروس منحوس کرونا اموزش را به امان خدا و عطای پرورش را به لقائش بخشیده اند، زد و گفت: عزیزان مسئول، به جرات می توان گفت اگر اقدام به موقع و بهنگام در حوزه تربیتی صورت ندهید در سالهای آتی به جهت رسوخ اینترنت و فضای مجازی به پائین ترین سنین جامعه، دچار خلاء تربیتی برای این گروه سنی خواهیم شد.

که مطمئنا این قبیل مشکلات تنها بخش کوچکی از کار بدون پیوست فرهنگی آن هم در خانواده بزرگ آموزش و پرورش است.


فاطمه پاکباز به نبود زیر ساخت و فضای مناسب برای مباحث آموزشی در شهرستان دنا اشاره کرد و گفت:
دانش آموزان و محصلان شهرستان دنا هم از کرونا به جهت موارد ذکر شده متضرر شدند و هم زلزله کلاس درس و مدرسه شان را ویرانه کرد.


حال از مسئولان و متولیان امر، که در راس ، پدر معنوی شهر سی سخت به عنوان کارگزار فرهنگی انقلاب اسلامی و فرماندار محترم به عنوان سکاندار کشتی مدیریتی شهرستان تقاضا مندیم تا با پیگیری مجدانه و پای کار اوردن مسئولان عالی رتبه، برای برطرف کردن مشکلات و معضلات آینده سازان انقلاب اسلامی در این شهرستان هر چه سریعتر ارامش و نشاط را به فضای بی جان و بی روح تعلیم و تربیت این دیار برگردانند.
 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.