گروه: اخبار استان خبر: 193359 / تاریخ انتشار : 1400/8/9 ساعت : 07:05
در گفتگو با رئیس تعاون روستایی دنا مطرح شد؛

تمدید کارگاه خرید تضمینی سیب صنعتی در سی سخت+جزئیات

رئیس تعاون روستایی شهرستان دنا از تمدید کارگاه خرید سیب صنعتی سی سخت با توجه به استقبال کشاورزان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همه سال حجم زیادی از سیب های تولید کشاورزان در سی سخت ضایعات تبدیل می شود که به دلیل نبود صنایع تبدیلی در شهرستان دنا و استان کهگیلویه وبویراحمد سودی عاید باغداران نمی شود.

در سال جاری و پس از حضور رئیس جمهور و هیئت دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر سی سخت طی مصوبه ای کارگاه خرید تضمینی سیب صنعتی در استان کهگیلویه و بویراحمد و دوشهر بویراحمد و دنا راه اندازی شد، که به تبع آن هر کیلو سیب صنعتی کشاورزان به قیمت مصوب دولتی ۱۴۶۰ تومان خریداری شد.

گفتنی است در سال زراعی جاری به دلیل بارش تگرگ در فصل گل دهی درختان آسیب های زیادی به درختان میوه وارد آمد و به همین دلیل میزان سیب ضایعاتی و درجه ۳ باغداران بیش از هر ساله بوده که این مصوبه دولت کمک زیادی به باغداران کرده است.

از از طرفی استقبال باغداران از کارگاه خرید سیب صنعتی که به همت تعاونی روستایی شهرستان دنا دایر شده خوب ارزیابی شده است، که موجب تمدید زمان خرید این نوع سیب از کشاورزان شده است.

مرادی رئیس تعاون روستایی شهرستان دنا در این خصوص گفت: با توجه به استقبال کشاورزان و باغداران و با وجود اینکه هنوز برداشت سیب باغداران به صورت کامل به پایان نرسیده است و حجم زیادی از این میزان برداشت را سیب های درجه ۳ تشکیل داده است، کارگاه خرید سیب تضمینی تا تاریخ دهم آبان ماه تمدید شد.

وی افزود: بعد از این تاریخ اگر هنوز سیب صنعتی در باغات وجود داشته باشد نیز مجدد تصمیم گیری می شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.