گروه: اخبار استان خبر: 193418 / تاریخ انتشار : 1400/8/9 ساعت : 15:49
رئیس مرکز بهداشت دنا در گفتگو با صبح زاگرس:

کرونا مدارس شهرستان دنا را تعطیل کرد/57 نفر در دنا بر اثر کرونا جان باختند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دنا از تعطیلی تعدادی از مدارس شهرستان دنا در اثر ابتلا به کرونای دانش آموزان خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز 57 نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ظفر پریسایی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین اقدامات برای کاهش شیوع کرونا در مدارس شهرستان دنا گفت: تعداد 70 دانش آموز در مدارس شهرستان دنا به کرونا مبتلا شدند و در چند روز اخیر مورد جدید از ابتلا به کرونا در این مدارس مشاهده نشد.

وی به تعطیلی مدارس در روستاهایی مانند احمد غریب، ده برایی، کریک، تمنک به دلیل ابتلای  دانش آموزان به کرونا خبر داد و گفت: موردی جدیدی از ابتلا به کرونا در مدارس جدید در سطح شهرستان گزارش نشده است.

رئیس مرکز بهداشت دنا به افزایش نظارت ها توسط مربیان بهداشت، گروه های نظارتی در مدارس این شهرستان  اشاره کرد و افزود: 70 درصد جمعیت شهرستان دنا دو نوبت واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

پریسایی رنگ بندی شهرستان دنا را زرد اعلام کرد و گفت: تعدادی فوتی های کرونا در شهرستان دنا از ابتدا تا امروز 57 نفر است.

 

این مسئول در توصیه ای به والدین خواستار تزریق نوبت دوم واکسن کرونا برای دانش آموزان آن شهرستان شد و گفت: در خانه های بهداشت دنا انواع مختلف واکسن وجود دارد که دانش آموزان و جوانان با گروه سنی 20 الی 30 سال جهت تزریق واکسن مراجعه کنند.

 

وی به تزریق 95 درصدی واکسنیناسیون کرونا در گروه سنی 45 سال اشاره کرد و افزود: آن دسته از گروه سنی 45 سال در شهرستان دنا که واکسن تزریق نکرده اند به علت ابتلای به کرونا یا مهاجرت به خارج از شهرستان است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.