گروه: اخبار استان خبر: 193550 / تاریخ انتشار : 1400/8/17 ساعت : 10:31
هردار لیکک مطرح کرد:

نگاه های قومی و جناحی را در کارم دخالت نمی دهم

شهردار لیکک گفت: با خدای خود عهد می بندم که با تمام وجود در راه خدمت به مردم فارغ از نگاه های قومی و جناحی تلاش کنم .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عباس مشیری شهردار جدید شهر لیکک و جوان ترین شهردار کشور  گفت :ضمن تشکر مجدد از مردم شریف شهرستان بهمئی ،از الطاف و همراهی شما در انتخابات شورای شهر و اعتماد به اینجانب به عنوان فرزند کوچک خود برای خدمت رسانی در شورای شهر ، لازم دانستم در خصوص فرایند انتخاب شهردار نکاتی را با شما عزیزان درمیان بذارم.

 

 وی ادامه داد : بعد از انتخابات بلافاصله رایزنی ها جهت انتخاب گزینه شهرداری شروع شده بود ، در جلسه پنج نفره اعضاء و قبل از شروع بکار رسمی شورای شهر، به توافق رسیدیم که شاخص هایی مانند( تحصیلات، پاکدستی،  توان مدیریتی، قدرت چانه زنی و ارتباطات جهت جذب منابع مالی، مقبولیت و...) برای انتخاب شهردار داشته باشیم.

 

 

وی اظهار داشت : تقریبا ۱۵ نفر گزینه برای تصدی شهرداری مطرح بود، در ادامه بررسی ها و مذاکرات فردی و بعضاً جمعی شورا ، هیچ کدام از داوطلبان و گزینه های پیشنهادی نظر اکثریت را کسب نکرد و تا روزهای منتهی  به زمان قانونی انتخاب شهردار توافقی صورت نگرفت.

 

یک روز قبل از شروع بکار رسمی شورا و انتخاب شهردار، پیشنهادی توسط برخی از اعضای محترم شورا به اینجانب مبنی بر پذیرش و قبول مدیریت شهرداری صورت گرفت، البته قبل از آن هم در لابه لای مذاکرات فردی چند بار توسط بعضی از عزیزان پیشنهاد شد اما مخالفت جدی خود را اعلام کردم و نظرم بر این بود که در شورا حضور داشته باشم و بر گزینه مناسبی توافق کنیم برای مدیریت شهرداری، اما نهایتاً روز پایانی با طرح مشکلات فراوان شهرداری و با هدف تسریع در تصمیم گیری و رفع مشکلات نهاد مذکور، همکاران نسبت به اینجانب نظر لطف داشتند و اصرار کردند که پیشنهاد مدیریت شهرداری را بپذیرم.

 

وی در بحث قانونی بودن یا غیر قانونی بودن مسئله و شرایط انتخاب شهردار گفت : دو مسئله مطرح بود: اول اینکه با پیش فرض شورای شهر ، طبق قانون مصوب ۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی که مافوق مصوبات هیئت وزیران است مغایرتی وجود نداشت، مسئله دوم با حوزه وزارت کشور مشورت شفاهی صورت گرفت و با در نظر گرفتن شرایط اعلام نظر داشتند که انعطاف در دستورالعمل مصوب ۱۳۹۷ وجود دارد.

 

وی در ادامه گفت : پرونده شهرداری لیکک در یک فرایند کاملاً قانونی به استناد تبصره ۳ بند ۱ ماده ۸۰ قانون تشکیلات ، وظایف و اختیارات شوراها در هیئت حل اختلاف مطرح شد و در مذاکرات آن هیئت محترم با صدور حکم گزینه پیشنهادی شهرداری لیکک موافقت شد.

 

شهردار لیکک افزود:حال آنکه خداوند بار مسئولیت و توفیق خدمت به مردم عزیز را در عصر انقلاب اسلامی به دوش ما انداخت به تعبیر رهبر حکیم انقلاب و با اشاره به آیه شریف قرآن ( فَخُذْها بِقُوَّة ) با تمام قوت و جدیت در مسیر خدمت به شهروندان عزیز حرکت میکنیم و با رویکرد ضد فساد، در مقابله با بی عدالتی و تبعیض ، با برنامه های عدالت محور و بهره مندی از اصول شهرسازی تا رسیدن به شهر تراز و در شاَن مردم تلاش می کنیم.

 

عباس مشیری شهردار جدید شهر لیکک‌در پایان گفت :با خدای خود عهد می بندم که با تمام وجود در راه خدمت به مردم عزیز تلاش کنم و فارغ از نگاه های قومی و جناح های سیاسی، بدون هیچ تبعیضی نسبت به شهروندان ، با فعال کردن ظرفیت های مختلف و احیاء سیستم اداری و خدمات رسانی شهرداری، برای رفاه همشهریانم قدم بردارم و خط قرمز خود را رضایت خداوند و منافع عمومی مردم اعلام میدارم.

 

گفتنی است حکم عباس مشیری شهردار جدید شهر لیکک توسط استاندار محترم ابلاغ شد و در روزهای آتی مراسم تکریم شهردار سابق و معارفه شهردار جدید برگزار می شود.

 

 

---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.