گروه: اخبار استان خبر: 193884 / تاریخ انتشار : 1400/8/22 ساعت : 12:25
در نشست کمیته برنامه ریزی کهگیلویه مطرح شد

اختصاص اعتبار ۱۵۶ میلیارد تومانی برای طرح های محرومیت زدایی/فرماندار : پیمانکاران بیشتر از مدیران در جریان بودجه و اعتبارات هستند!

فرماندار شهرستان کهگیلویه با اشاره به اختصاص اعتبار ۱۵۶ میلیارد تومانی برای طرح های محرومیت زدایی این شهرستان از عدم اشراف مدیران به وضعیت سرزمینی خود و و عدم شناخت نسبت به مسائل بودجه ای انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز فرماندار کهگیلویه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با اشاره به اینکه از محدود مواردی است که در یک سال ۲ مرتبه جلسه برگزاری می شود گفت: حلقه مفقوده ای  که سالهاست مدیران ما دارند این است که  اشراف، اگاهی و آمایش سرزمینی ندارند یا موارد بودجه را خیلی پیگیر نیستند به همین علت همیشه  از بالا به پایان برنامه می ریزند.

 

دارا کریمی نژاد افزود: جوامع توسعه یافته حتما باید توسعه از پایین به بالا شکل بگیرد، مردم و مدیران بیشتر در جریان باشند و نیاز هست بیشتر دقت شود.

 

وی تصریح کرد: خیلی از  پیمانکاران جزء از مدیران کل و شهرستانی بیشتر در جریان بودجه قرار می گیرند و می دانند چقدر اعتبار آمده و چه مقدار تخصیص یافته است.

 

کریمی نژاد ادامه داد: اگر بودجه ها سامانه ای و انلاین انجام شود به راحتی معلوم خواهد شد پروژه ای تا کجا و به چه میزان پیش رفته است. 

 

وی با اشاره به اینکه بودجه در پروژه‌ها از نقش حیاتی برخورد است  بیان داشت: مدیر شهرستانی باید بیشتر از استانی در جریان باشد که متاسفاته عدم شناخت مدیران از بودجه و ارقام  مشکلاتی را در برخی پروژه ها ایجاده کرده است  و این نیاز به مدیری پیگیر، جسور و برنامه محوری دارد که کاملا در جریان پروژه های خود باشد.

 

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه با اشاره به اینکه  ۱۵۶ میلیارد تومان اعتبار   درپروژه های محرومیت زدایی بند ۳ جدول ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰  که  برخی  از آنها ملی و استانی است، در شهرستان داریم، گفت: این اعتبارات در طرح های اموزش و مدارس،  بهداشت، راه، ابخیرداری، آب که از شاخص‌های محرومیت است اختصاص یافته است که پروژه های های نیمه تمام در اولویت هستند.

 

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه از محل اعتبار پنجمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به این استان هزار میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار ارزی برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای در این شهرستان اختصاص یافته است، افزود: از جمله این اعتبارات می توان به تکمیل جاده پاتاوه دهدشت ، تعریض جاده ورودی دهدشت چرام ، پروشیمی دهدشت، حوزه دیشموک در بحث مسکن با همکاری بنیاد علوی، زیر ساخت های روستایی و برای احداث مرکز بهداشتی روستایی، تکمیل سد ابی خاکی کوه برد، اصلاح شبکه برق دیشموک و چارسا، احداث بیمارستان ۱۰۰ تخوابی جدید دهدشت، اجرای فاز ۲ کارخانه اجر مصوب شده‌است. 

 

دارا کریمی نژاد تصریج کرد : علاوه بر این اعتبارات، ۵۱ میلیارد تومان متمم سفر استاندار به شهرستان در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: این اعتبار برای اسفالت و بهسازی جاده دیشموک، اسفندان و ...، تنگ چویل، تعریض جاده امام زاده نور به فاریاب و ..، بهسازی جاده از نورالدین به زیرنا، پل رود سمه، بهسازی و اسفالت جاده دم رود با دالی احمد مصوب شده‌است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.