گروه: اخبار استان خبر: 193944 / تاریخ انتشار : 1400/8/23 ساعت : 20:20
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در گفتگو با صبح زاگرس:

کاهش بستری و مرگ کرونایی با تولید و توزیع واکسن کرونا در کشور

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از توزیع و تزیق گسترده واکسن کرونا در دولت آیت الله رئیسی خبر داد و گفت: تزرق گسترده واکسن سبب کاهش بستری و مرگ شده است.

محمد مهدی بانشی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص عملکرد دولت در تامین و توزیع واکسن و نقش آن در ریشه کنی کرونا گفت: یکی از مهمترین راه های کنترل بیماری های واگیر واکسیناسیون است ودستیابی به واکسن یک بیماری به معنای پیشرفت در مهار و جلوگیری از شیوع بیماری محسوب می شود.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه انواع واکسن کرونا تولید و تهیه و توزیع شده است، گفت: کشور از جهت تامین واکسن مشکلی ندارد و در شرایط حاضر کهگیلویه و بویراحمد بیش از 800 هزار دُز واکسن تزریق کرده است که 83 درصد افراد بالای 12 سال در نوبت اول و بیش از 60 درصد نوبت دوم را تزریق کرده اند و همچنان 250 هزار دُز واکسن کرونا در استان موجود است.

 

وی با بیان اینکه پوشش  گسترده  واکسیناسیون در دولت رئیسی سبب کاهش بستری و مرگ خواهد شد، افزود: در شرایط حاضر پوشش گسترده تزریق واکسیناسیون سبب تعویق پیک ششم کرونا شده است.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان به تامین، توزیع و همچنین تزریق گسترده واکسن کرونا در استان های مختلف کشور اشاره کرد و افزود: در کهگیلویه و بویراحمد در رده سنی 12  تا 18 سال  کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشوری را  کسب کرده است و در نوبت دوم از دانشگاه های مطرح کشور رتبه بالاتری کسب شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.