گروه: اخبار استان خبر: 193976 / تاریخ انتشار : 1400/8/24 ساعت : 12:19
در اولین همایش نماز سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

اگر معنویت از سپاه برداشته شود دیگر چیزی نخواهد داشت/راه مقابله با تهدیدات دشمن مسائل معنوی و اعتقادی است+تصاویر

سردار خرم دل گفت: سپاه اگر خاری در چشم دشمنان نظام است و سیلی بر صورت استکبار می زند به علت معنویت است و اگر معنویت از سپاه برداشته شود سپاه چیزی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز اولین همایش نماز سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرمانده سپاه فتح استان، معاون سیاسی استاندار استان، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از نیروی های نظامی و  انتظامی برگزار شد.

 
فرمانده سپاه فتح استان این مراسم را مقدمه برای اجلاس سراسری و کشوری نماز دانست و گفت: نماز، خمس، زکات و مسائل معنوی در سپاه یک امر بدیهی است.
 
سردار خرم دل با بیان اینکه  سپاه به عنوان بازوی ولایت و وجود آن وقف مردم و ولایت شده است و قدرتمندی آن نه به علت موشک ها است، بلکه ماحصل معنویت است، گفت: سپاه اگر خاری در چشم دشمنان نظام است و سیلی بر صورت استکبار می زند به علت معنویت  است و اگر معنویت از سپاه برداشته شود سپاه چیزی نخواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه فصل ممیز انقلاب ما با دیگر انقلاب ها معنویت است، گفت: از جنبه تجهیزات نظامی مانند کشتی ، هواپیما، قابل مقایسه با دیگر کشورها نیستیم، سپاه با فعالیت هایش از دریای سرخ تا دریایی مدیترانه سبب ضعف و ذلت استکبار شده است.
 
 
سردار خرم دل با بیان اینکه معنویت سرلوحه فرماندهان سپاه فتح ، حوزه های نمایندگی و حفاظت است، گفت: پاسدار از روزی که وارد سپاه می شود تا روزی که بازنشسته می شود معنویت همراه همیشگی او باید باشد.
 
 
وی با تقدیر از حوزه نمایندگی در سپاه فتح، گفت: در شرایط حاضر که تیپ ۴۸ فتح ما در ۳۰۰ متری پژاک قرار دارد در این شرایط معنویت همراه آنها در استان و آن مناطق است.
 
 
سردار خرم دل به تعمیر، ساخت و تجهیز نواحی سپاه اشاره کرد و افزود: در مرکز سپاه مسجدی برای برگزاری نماز، تعمیرات حسینه سپاه برای برگزاری مراسمات حسینی و نماز و دیگر موضوعات از برنامه ها است.
 
فرمانده سپاه فتح به حساسیت ها در خصوص رونق معنویت در قشرهای بسیجی اشاره کرد و ادامه داد: حضور باشکوه حلقه های صالحین در نماز جمعه در هفته بسیج، انتخاب پایگاه های الگو، برگزاری طرح صراط، نهضت روانخوانی و روخوانی قران، تشکیل ۸۰۰ گروه حول محور مسجد از نواحی، تصحیح نماز قشر های بسیجی، توجه به حفظ قرآن در نوجوانان و جوانان، پرورش  ۶۰۰ طلبه از مجموعه های مختلف سپاه فتح، آموزش اذان، مکبر و اقامه در بخش خواهران، راه اندازی حلقه های صالحین و صادقین و بیان درس اخلاق برای فرماندهان سپاه از مسائل و اولویت های سپاه است که مجموعه رشد معنویت سبب رشد و قدرت نظامی سپاه خواهد شد.
 
وی به راه اندازی جنگ تمام عیار امنیتی، نظامی توسط دشمن اشاره کرد و ، تاکید کرد: راه مقابله با تهدیدات دشمن مسائل معنوی و اعتقادی در سپاه  است.
 
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان در این مراسم به اشرف مخلوق بودن انسان و اینکه تاج کرامت بر سر او گذاشته شده است، اشاره کرد گفت: خداوند بعد از خلقت انسان به خود احسنت می گوید، بناست انسان نقش خلیفه الهی و مجری شریعت الهی در روی زمین و به مقام پرستش و عبودیت و بندگی خداوند نائل آید.
 
حجت الاسلام حکمتی نیک به سرشت خداجویی انسان اشاره کرد و گفت: خاستگاه اصلی دین فطرت انسان است از طرفی نیروی عقل سبب شناخت انسان  از خداوند متعال می شود اما از آنجا که عقل در تشخیص آثار اخروی ناتوان است، پیامبران و انبیا الهی را برای سعادت انسان نازل کرده است. 
 
وی انتخاب ائمه معصومین و امامان از جانب خداوند متعال را برای هدایت و تشریح دین و شناخت خدا در کنار  اعضا و جوارح انسان از وسایل دانست و گفت: فلسفه ابزار جسمی انسان برای شناخت خداوند متعال است در این راستا کل عالم برای انسان مخلوق شده است و انسان با استفاده از این نعمت ها برای شناخت خدا گام برداشته است.
 
حجت الاسلام حکمتی نیک با بیان اینکه راه شناخت سعادت و شقاوت، برای انسان تشریح شده است، گفت: خداوند می توانست انسان را ملزم به عبادت کند اما با دادن اختیار به انسان و تبیین راه سعادت و شقاوت انسان را به سوی عبادت تشویق کرده است. 
 
 
وی با بیان سبک شمردن نماز سبب ابتلا شدن به ۱۵ بلا در دنیا ، قبر و قیامت می شود، گفت: اولین همایش نماز برای پاسداشت نماز است و یکی از اهداف آن ارزیابی اثر بخشی فرهنگ نماز در درون سپاه است.
 
نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح سپاه از دیگر اهداف اولین همایش نماز را ارزیابی رده ها، معاونت ها و فرماندهی نواحی دانست و گفت: تقدیر از کسانی که در برپایی نماز بیشترین نقش را داشته از دیگر اهداف این همایش است. 
 
وی به رسالت سپاه مبنی بر اینکه پاسداری برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی در بعد داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت های سپاه اهداف فرهنگی است در این راستا مدارس علمیه، مساجد ، علما و طلاب، بقاع متبرکه از ظرفیت های فرهنگی استان است که باید ادارات، آموزش و پرورش، استانداری   با هدایت های نماینده ولی فقیه برای برگزاری و اقامه نماز با هماهنگی و هم افزایی گام برداشته شود.
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  نیز در این همایش  گفت: نماز بهترین نماد عبودیت انسان است.
 
 
آیت الله حسینی با اشاره به حدیث پیامبر مبنی بر پاکی شدن انسان در ۵ نوبت به وسیله نماز  گفت: انسان با نماز عبودیت و فقر خود را مشاهده می کند و رزاق بودن، عزت و شوکت خداوند متعال را مشاهده می کند و اگر نماز انسان قبول شد سایر اعمال عبادی انسان قبول می شود.
 
وی با بیان اینکه شخص پیامبر بالاترین مرتبه انسانی را داراست و همیشه نماز را برپا می داشت، گفت: برپایی جهاد برای اقامه نماز است و اخلاق، عبودیت همه برای نماز است.
 
آیت الله حسینی ضلالت و گمراهی را از دلایل ترک نمازدانست و گفت: تاریکی و انحراف در سایه ترک نماز مشاهده می شود.
 
 
وی بستر اثرگذاری  برای پاک شدن جامعه را از بی عدالتی، فساد و انحراف دانست و گفت: در زمان طاغوت اگر کسی برای اقامه نماز اقدام می کرد یا اگر زنی حجاب داشت مورد انتقاد و تمسخر قرار می دادند.
 
 
وی با بیان اینکه وقتی امام جامعه ایران دوران طاغوت را که سردمداران بر علیه نماز اقدام می کردند بر علیه آن  قیام کرد ، گفت: امروز که دشمن می بیند جوامع اسلامی در حال رشد و توسعه هستند راه توقف آن را گسترش و ترویج فساد می داند.
 
آیت الله حسینی نبود نور نماز و تقوا را سبب عدم حرکت به سمت آرمان های متعالی انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمن ترویج فساد و فحشا را راهکار زمین گیر کردن انقلاب اسلامی می داند .
 
 
وی به آسیب های فضای مجازی در حوزه معنویت اشاره کرد و گفت: در سطح ادارات  باید تلاش شود نماز اقامه شود و کارمند جمهوری اسلامی باید هم شان با اهداف نظام اسلامی باشد این موضوع باید پیگری شود اگر خواهان مبارزه با اختلاس ها، فساد ها در سطح ادارات هستیم باید نماز ترویج داده شود.
 
 
وی به اقدامات خوب سپاه برای برگزاری نماز جماعت اشاره کرد و افزود: اگر انسان در سطح ادارات  مشغله هم داشته باشد مجوز برگزاری نماز به او در ادارات  داده شده است.
 
 
وی با بیان اینکه سپاه قدرت جمهوری اسلامی است و باید همچنان اخلاق و عبودیت در آن وجود داشته باشد و توسط فرماندهان باید در این راستا  ورود کنند، گفت: افرادی که در سپاه حضور دارند باید توجه به عبودیت، معنویت، نماز داشته باشند. 
 
 
آیت الله حسینی  پاسداری را به معنای پاسداری از ارزش های دینی عنوان کرد و گفت: سپاه امروز در صحنه های مختلف استکبار را شکسته داده است و نمونه این موضوع سپاه پاسداران  نفت سرقت شده را به آب های سرزمینی بازگرداند و سبب قدرت آفرینی ایران و سپاه در عرصه های بین المللی شد.
 
وی با بیان اینکه قدرت و ابهت سپاه باید ادامه پیدا کند، گفت: راز و رمز پیروزها توسط سپاه  معنویت است که باید این ارزش ها ادامه پیدا کند. 
 
 
وی با بیان اینکه دشمن برای ۲۰۰ سال آینده برنامه دارد و به صورت آرام درصدد پیاده سازی برنامه های خود، است، گفت: دشمنان به صورت آهسته سعی در ایجاد انحراف، فتنه و کم رنگ کردن ارزش های دینی است و راهکار مقابله با آن معنویت است.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.