گروه: اخبار استان خبر: 194061 / تاریخ انتشار : 1400/8/28 ساعت : 14:22

هدررفت آب و آبیاری غیراصولی فضای سبز در دهدشت + تصاویر، فیلم

آبیاری نامناسب فضای سبز باعث هدر رفت آب در پارک‌ها و بوستان‌های شهر دهدشت شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در سال های اخیر به دلیل کاهش بارش نزولات آسمانی واژه هایی مانند «بحران آب» و «تنش آبی» مکرر از زبان مسئولان بسیار شنیده‌ایم؛ اما پای عمل که به میان می آید متولیان خیلی راحت از کنار آن می گذرند و شانی خالی می کنند.

---
---

آبیاری غیر اصولی فضای سبز شهرداری دهدشت در پارک ها، بلوارها  و میدان مرکزی این شهر خود مدعایی است بر حرف بی عمل مسئولان و متولیان شهری که موجب گلایه شهروندان شده است.

---

روستائیان شهرستان کهگیلویه با تنش آبی مواجهه هستند و حتی روزانه برای مصرف شرب و برطرف کردن نیازهای اولیه، آبی در دسترس ندارند اما در شهر دهدشت مرکز شهرستان روزانه شاهد هدر رفت آب در بوستان ها و فضای سبز شهری هستیم.

---

همه شهروندان دهدشتی در طول سال ها زندگی در این شهر برای رد شدن از خیابان ها مرتب مشاهده می کنند که خیابان‌ها و معابر به جای چمن ها غرق آب می شوند.

---

---

پارک میدان مرکزی شهر دهدشت، به گونه ای واقع شده است که برای تردد از یک طرف خیابان به سمت دیگر از این مکان تردد صورت می گیرد، اما با تاسف سالهاست به دلیل ابیاری غیر اصولی و عدم نظارت، معابر این پارک غرق در اب شده که عبور و مرور را برای شهروندان با سختی مواجه کرده است.

---

عمران و ابادی شهر، انتظاری است که مردم از متولیان شهری داشته که با برنامه ریزی هدفمند و کارجهادی اعضای شورای و شهرداری را می طلبد که برای همیشه به روش غیر اصولی ابیاری بوستان ها و فرهنگ جلوگیری از هدررفت آب کاری انجام دهند.

---

 این در حالی است که در جلسه شورای آب کهگیلویه، رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده نیز با اشاره به اینکه ۲۰ حلقه چاه مورد استفاده فضای سبز شهرداری است، گفت: این چاه ها بدون مجوز بوده و برای این موارد باید چاره ای اندیشیده شود.

---
این پایگاه خبری  از هدر رفت آب در پارک ها و فضای سبز بلوار ها در سطح شهرستان گزارش های متعددی را منتشر کرده است اما تا کنون متولیان، مسئولان در راس شورای شهر و شهرداری دهدشت اقدامی در این خصوص انجام نداده‌اند.
 

این شیوه ناصحیح و غیراصولی و سنتی ابیاری بوستان ها هدر رفت آب را به دنبال داشته و  برای حل این مشکل قدیمی شورای شهر و شهرداری تدبیری مناسب بیندیشند و میطلبد داستان عمومی و انقلاب شهرستان به عنوان مدعی‌العموم به این قضیه ورود کرده که دیگر شاهد هدر رفت آب در بخش فضای سبز شهری نباشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.