گروه: اخبار استان خبر: 194147 / تاریخ انتشار : 1400/8/27 ساعت : 18:27
رئیس جهاد کشاورزی دنا در گفتگو با صبح زاگرس:

خطوط انتقال آب سی سخت نوسازی می شوند+جزییات

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دنا گفت: حدود 22 کانال کشاورزی و 10 الی 20 خط انتقال آب در شهر سی سخت بهسازی می شود تا مشکل خاصی در این منطقه وجود نداشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس زلزله ای با قدرت ۵.۶ ریشتر در ساعت ۲۲و ۵ دقیقه چهارشنبه، ۲۹ بهمن ماه ۹۹ مناطقی از کهگیلویه و بویراحمد را به شدت لرزاند که بیشترین خسارت به منطقه سی سخت در مرکز دنا وارد شد، شدت زلزله به نحوی بود که بیشتر مردم با ترک منازل خود به کوچه و خیابان ها پناه آوردند.این زلزله خسارت های مختلفی به بخش کشاورزی در شهرستان دنا  وارد کرد که مسئولان مربوطه از جمله جهاد کشاورزی شهرستان، فرماندار دنا، کارشناسان حوزه کشاورزی و دیگر مسئولان استانی و کشوری برای بررسی میزان خسارت ها و برآورد آنها در شهرستان زلزله زده دنا حضور یافتند.

 

در این رابطه رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستا دنا در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش کشاورزی شهرستان زلزله زده دنا گفت: اولین اداره ای که ارزیابی خسارت های زلزله را در دستور کار قرار داد جهاد کشاورزی بود.

 

آراسته با بیان اینکه در اولین اقدامات صورت گرفته دیوار باغات و طرح های آسیب دیده باغات مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در ایام زلزله مبارزه با آفات، امراض و همچنین بازسازی خطوط آسیب دیده کانال های کشاورزی در دستور قرا گرفت، در این راستا کانال های کشاورزی در روستای کوخدان، سرمور، اقبال آباد، علی آباد و بخشی از کانال میشی و خط انتقال باغات سی سخت قبل از فصل بارش بازسازی شد.

 

وی به ترمیم باغات آسیب دیده در شهر زلزله زده سی سخت با کمک سپاه پاسداران و تیپ 48 فتح اشاره کرد و گفت: با توجه به اعتبارات ماده 17، حدود 22 کانال کشاورزی و  10 الی 20 خط انتقال آب در شهر سی سخت بهسازی می شود تا مشکل خاصی در این منطقه وجود نداشته باشد.

 

رئیس جهاد کشاورزی دنا به امداد رسانی گروه های جهادی برای حل مشکلات در بخش کشاورزی اشاره داشت و افزود: بهسازی 21 کانال و چندین خط انتقال در ماه های آینده اجرایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.