گروه: اخبار استان خبر: 194178 / تاریخ انتشار : 1400/8/28 ساعت : 14:44

انتقاد نماینده رهبر معظم انقلاب از وضعیت بازار در کهگیلویه و بویراحمد/نمایندگان مجلس در موضوع کنترل قیمت ها خوب عمل نکردند/ مردم استان به دلیل افزایش قیمت‌ها در رنج و سختی به سر می‌برند

آیت الله حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج با انتقاد از وضعیت نظارت بر بازار استان گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در موضوع کنترل و نظارت قیمت‌ها در بازار خوب عمل نکردند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه یاسوج در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با ابراز نگرانی از افزایش افسار گسیخته و روز افزون قیمت‌ها در بازار استان گفت: مسولان استانی و حتی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی  برای پیشگیری از افزایش روز افزون و بی حساب و کتاب قیمت‌ها در بازار کهگیلویه و بویراحمد چاره اندیشی کرده و از افزایش بی رویه قیمت‌ها جلوگیری کنند.


حجت السلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه مردم استان به دلیل افزایش قیمت‌ها در رنج و سختی به سر می‌برند، افزود: قیمت‌ها در بازار باید با حساب و کتاب و اصولی باشد خیلی‌ها با قانونی شکنی از وضعیت بازار سوء استفاده کرده و قیمت اجناس را افزایش می‌دهند.


نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یکی از عوامل مدیریتی موضوع نظارت و بازرسی است که هم وظیفه دستگاه‌های نظارتی و هم از وظایف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است و این قدرت بالایی برای کنترل بازار است.


امام جمعه یاسوج با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در موضوع کنترل و نظارت قیمت‌ها در بازار خوب عمل نکردند ادامه داد: دولت هم باید مسیر را برای حرکت نمایندگان در این راه مهیا کند تا نمایندگان به طریق بهتری بتوانند در راه نظارت و ارزیابی قیمت‌ها عمل کنند.


حجت السلام والمسلمین حسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان گفت: کشور ما از نظر استعداد‌های فرهنگی از متوسط جهان هم بالاتر است و این شعار نیست و کشور ما به لحاظ تاریخی دارای پیشینه علمی بالایی است.


وی با بیان اینکه کشور ما دارای سرمایه‌های علمی همچون زکریای رازی است و این کشور قابلیت رشد و شکوفایی دارد افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه و فشار‌هایی که به کشور ما وارد شد، اما توانستیم به مسائل  علمی پیچیده و بالایی دست پیدا کنیم که در موضوع پیشرفت‌های نظامی خود را به خوبی نشان داد.


نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نباید همنوا با دشمنان از توانمندی‌های کشورمان غافل شویم افزود: باید از سرمایه‌های علمی که داریم بخوبی استفاده کنیم تا به خود باوری برسیم و این در حالی است که عده ایی با تشویش افکار عمومی ناامیدی را به جامعه تزرق می‌کنند.


امام جمعه یاسوج به آغاز فصل سرما و افزایش مصرف گاز خانگی اشاره کرد و گفت: شهروندان در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی را رعایت کنند تا دیگر مناطق کشور با بحران سوخت و قطعی گاز مواجه نشوند.


حجت السلام والمسلمین حسینی به موضوع بیماری کرونا هم اشاره کرد و افزود: مردم استان رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی حتما خود را برابر این بیماری خطرناک و کشنده واکسینه کنند تا آمار مبتلایان کاهش یافته و بتوانیم این بیماری را در استان کنترل کنیم.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.