گروه: اخبار استان خبر: 194212 / تاریخ انتشار : 1400/8/29 ساعت : 10:56

فرماندار بویراحمد؛ دوران بزن در رو تمام شده، مدیران پای کار باشند/ روشنفکر: مدیران ناتوان برای نظام زیان ده هستند+ فیلم

مجید احمدی در نشست شورای اداری شهرستان بویر احمد با اشاره اجرای صحیح طرح تکریم ارباب رجوع و خدمات رسانی به مردم گفت: دوران بزن در رو تمام شده و مدیران باید به قول هایی که به مردم می دهند عمل کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هفتمین نشست شورای اداری شهرستان بویراحمد صبح امروز با حضور نماینده شهرستان های دنا، مارگون و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 در این نشست فرماندار بویراحمد گفت: مهمترین هدف شورای اداری ایجاد یک تعامل و همراهی و هماهنگی در میان ادارات است، اگر این تعامل نباشد کار به خوبی جلو نمی رود رسالت اصلی شورای اداری ایجاد این تعامل است،حضور در جلسه نیز اجباری است و غیبت مدیر به دستگاه مربوطه در کشور ارسال می شود .


مجید احمدی افزود: دستور کار این نشست بررسی مصوبات قبل است هر مصوبه ای که در جلسات شورای اداری مطرح می شود باید حتما اجرایی شود در غیر این صورت دلیل عدم اجرایی شدن آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد و اگر جایی مصوبه ای می دهیم اول نگاه کنیم ببینم می توانیم اجرایی کنیم یا خیر،دوران بزن در رو تمام شده پس قول می دهیم باید اجرایی کنیم.


وی اذعان داشت: همه ما بسیجی هستیم و بسیج گردن ما حق دارد،پس باید بگوییم بسیج واقعا لشکر مخلص خداست .

 

احمدی با اشاره به بحث حمایت از تولید و رفع موانع تولید ابراز داشت: تکریم ارباب رجوع از دیگر دستورالعمل های شورای اداری شهرستان بویراحمد و باید به صورت جدی به آن توجه شود.

 

نماینده مردم بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته بسیج گفت: در سال ۵۸ یک ماه بعد از تسخیر لانه جاسوسی بسیج به فرمان حضرت امام تشکیل شد ،بسیج با نوع تفکرش می تواند تمام ارتش های دنیا را خنثی کند بر همچین تفکری درود می فرستیم بسیجی مدرسه عشق است، نگاه خدمتگزاران به مردم نیز باید بسیجی باشد، بسیجی گفتن فقط در حرف و شعار نیست خیر،بسیجیان امام در عمل  تفکر بسیجی را نشان دادند،تحول در ابعاد مختلف ثمره نگاه بسیجی است بسیجی به‌معنای ابتکار و خلاقیت است،وقتی در یک شرایط شرایط خاص هستیم اسم بسیج به معنای واکسینه و بیمه کردن است.


روشنفکر تصریح کرد: بسیجی یعنی به موقع و عمل کردند،راه نجات مملکت در تفکر بسیجی است ،راه نجات این ملت بر اساس منویات مقام معظم رهبری نشان می دهد فرهنگ  و نگاه ما باید فرهنگ و نگاه بسیجی باشد ،باید ظرفیت های بسیج را برای مردم و نسل جدید تبیین کنیم،باید به زیبایی اندیشه بسیجی را نشان دهیم.

 

وی ابراز داشت: هر گاه در جامعه چالشی ایحاد شد این نگاه و تفکر بسیجی بود که به کمک آمد،برخی از بسیجیان شربت شهادت را نوشیدند  اما می بینیم در جامعه مظلوم هستند.

 

روشنفکر به دستورالعمل جلسه که تکریم ارباب رجوع بود اشاره کرد و گفت: اگر ارباب رجوع را چندین روز معطل کنیم به معنای بی احترامی به ارباب رجوع است ،پاس دادن ارباب رجوع و حواشی ایجاد کردن به معنای بی حرمتی، بی خیالی و ناسپاسی مدیر به ارباب رجوع است و نشان می دهد آن مدیر نمی تواند اداره ای را مدیریت کند.

 

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون افزود: اگر اداره ای در سطح استان کارش را به خوبی انجام ندهد شیرازه همه چیز بر هم می خورد ،هماهنگی و تعامل میان دستگاه ها از ضروریات است،این عدم هماهنگی ادارات باعث از بین رفتن بیت المال می شود منابع مالی به راحتی از بین می روند .وی بیان کرد: باید بتوانیم از کمترین امکانات با مدیریت جهادی به مردم خدمات رسانی کنیم،نیاییم بر اساس ندانم کاری ها همه چیز را خراب کنیم اگر ما مهارت مدیریتی داشته باشیم باید نقشه راه ترسیم کنیم.


این نماینده مجلس اذعان داشت:مدیری که نقشه راه ندارد زیان ده برای نظام است و به معنای اتلاف تمام منابع است و خود نیز سردرگم است ،وقتی یک مدیر بلد نباش ایجاد انگیزه کند باید درب آن سازمان و اداره را بست ،مثل مغازه داری است که ورشکسته شده است .


نماینده مردم بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدیران باید برنامه ریزی لازم را داشته باشند و با داشتن مهارت و تخصص مورد نیاز حرکت کنند .


وی بیان کرد: کنار مدیری می توانیم استان را مدیریت کنیم که اثر گذار  و کار بلد باشد  نمی توانیم با مدیری که توانایی لازم را ندارد کار کنیم،هرکس ناتوان باشد و نتواند با تفکر بسیجی گام بردارد جایگاهش در بخش مدیریتی نیست و نمی تواند حضور داشته باشد .

 

روشنفکر بیان کرد : تلاش کنیم اگر موانعی برای سرمایه گذاری وجود دارد این موانع بر طرف شود، نداشتن جرعت توسط مدیر خودش یک مانع است.


او افزود:در استان ما در حوزه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال آنگونه که باید گام های آنچنان برداشته نشده است از این به بعد صورت جلسه شود یا نشود جاهایی که سرمایه گذار دچار مشکل شود ورود میکنم .


روشنفکر با بیان اینکه میانگین صدور یک مجوز ۱۵ ماه بود اکنون با توجه به مصوبات مجلس دستگاه ها مکلف شده اند کمتر از یک ماه مجازات لازم صادر شود گفت: مسولان همت شان را در رفع این موانع به کار بگیرند ،مانع ایجاد کردن کار درستی نیست.


 وی در خصوص  جذب بودجه گفت : بودجه ۱۴۰۱ در حال تحویل داده شدن به مجلس است اگر پروژه ملی و بزرگی در استان داریم سریع در اختیار ادارات کل و سازمان برنامه بودجه قرار دهید اگر زمان بگذرد و در اختیار کشور قرار داده نشود دردسر ساز است و قابل گذشت نخواهد بود.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.