گروه: اخبار استان خبر: 194706 / تاریخ انتشار : 1400/9/10 ساعت : 13:32
مدیر کل منابع طبیعی در گفتگو با صبح زاگرس:

760 هکتار از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد احیا می شود+تصاویر و فیلم

مدیر کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پویش بذکاری جنگل های زاگرس 760 هکتار از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد از طریق بذرکاری احیا می شود.

حکمتیان در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص برنامه احیای جنگل ها، کاشت بلوط در منطه خهکلان بویراحمد گفت: برنامه پویش بذرکاری در جنگل های زاگرس در 11 استان زاگرس نشین از ساعت 10 صبح با مشارکت جوامع محلی، سازمان های مردم نهاد، تشکل ها، بسیج سازندگی و سازمان بسیج کشاورزی و دوست داران طبیعت آغاز به کار کرد.

 

مدیر کل منابع طبیعی استان با بیان اینکه این برنامه در همه شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود، گفت: برنامه پویش بذکاری مورد استقبال اقشار مختلف قرار گرفته است در این راستا این برنامه در تاریخ 11 آذرماه شروع شد وهمچنان پویش بذکاری برای احیای جنگل های استان ادامه دارد.

 

وی شعار برنامه بذکاری را هر ایرانی یک نهال در جنگل های زاگرس برای احیای جنگل ها اعلام کرد و گفت: این بذرکاری در سطح 760 هکتار از جنگل های استان برای سال جاری پیش بینی شده است و در مناطق گرمسیری همچنین 50 هزار نهال برای کاشت پیش بینی شده است.

 

این مسئول از در اختیار قرار دادن بذر رایگان به اقشار مختلف جامعه خبر داد، گفت: آموزش نحوه کاشت نهال در فضای مجازی، صدا و سیما و رسانه ها اعلام شده است و همکاران در مکان های کاشت بذر برای کاشت اصولی همکاری می کنند.

 

وی افزود: یکی از اولویت های کاشت بذر در مناطقی است که در مدت زمان گذشته دچار حریق شده است

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.