گروه: اخبار استان خبر: 194788 / تاریخ انتشار : 1400/9/11 ساعت : 23:29
درمراسم بزرگداشت هنرمند پاسدار زنده یاد عبدالله زاده در لنده مطرح شد:

نقش ارزشمند هنر در روحیه بخشی رزمندگان در عملیات ها/مرحوم عبدالله زاده مجاهدی نستوه و هنرمندی توانمند بود+تصاویر

سردار واهبی زاده گفت: وقتی در عملیات ها خسته می شدیم و ناامید این سید بزرگوار با روحیه شاد و شوخی که داشتند چنان خنده و شعفی را در جمع ما وارد می کرد که خستگی یادمان می رفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، مراسم بزرگداشت هنرمند جانبازمرحوم سرگردپاسدار سیدنادعلی عبدالله زاده به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان لنده با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس و اقشار مختلف مردم در لنده برگزارشد.

هنرمند مجاهدی که از اولین روز شروع جنگ تحمیلی تا پایان در جبهه های جنگ و فرمانده عملیاتهای بسیاری حضوری فعال و تاثیرگذار داشت.

---

در ابتدای این مراسم سرهنگ پاسدار ویسی فرمانده سپاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این جانباز هنرمندگفت: ما باید قدرشناس تلاش همه کسانی باشیم که برای این انقلاب و نظام مقدس جان خود را در طبق اخلاص نهادند و دلاورانه برای حریت این سرزمین و عزت مردمانش به شهادت رسیدند.

وی افزود: اینان قسمتی از وجودشان را در این راه از دست دادند یا شیمیایی شدند یا موج خمپاره و ترکش را سالهای سال همراهشان دارند و زنده یاد عبدالله زاده یکی از این بزرگواران است.

فرمانده سپاه ناحیه لنده باتقدیر از کانون بسیج هنرمندان شهرستان لنده که با برگزاری چنین مراسمی یاد و خاطره تلاشگران عرصه هنر را گرامی داشتند تقدیر کرد و افزود: زنده یاد عبدالله زاده در هشت سال دفاع مقدس همواره در خط اول میدان  جنگ بود و پس از جنگ هم در خط اول فرهنگ و هنر شهرستان لنده برای حفظ ارزشهای انقلاب با هنر بازیگری خود پاسدار واقعی آذمانهای شهدا و امام شهدا بود.

---

سردارپاسدار واهبی زاده پیشکسوت و همرزم سید نادعلی عبدالله زاده با بیان چند خاطره از دلاوری ها و روحیه بالای مقاومت این جانباز هنرمندگفت : هرکجا خسته می شدیم و ناامید این سید بزرگوار با روحیه شاد و شوخی که داشتند چنان خنده و شعفی را در جمع ما وارد می کرد که یادمان می رفت.

وی گفت:وقتی که در محاصره ایم و شاید دقایقی بعد جانمان را هم بدهیم و امید را به ما برمیگرداند.

وی در ادامه گفت زنده یاد عبدالله زاده بک رزمنده صرف نبود بلکه به خاطر روحیه هنرمندانه اش می شود گفت روانشناس برجسته خط و خاکریز بود و هرگز شوخ طبعی هایش از خاطر همرزمانش فراموش نخواهد شد.


پخش چند کلیپ و شعر خوانی و مداحی و خاطره گویی از جمله برنامه های این بزرگداشت بود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.