گروه: اخبار استان خبر: 194813 / تاریخ انتشار : 1400/9/12 ساعت : 16:12
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان :

929 هزار دُز واکسن کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تزریق شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، از تزریق 929 هزار و 202 دُز واکسن کرونا در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در خصوص آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونادر استان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۰۸ دُز واکسن تحویل استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.

معاون بهداشتی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۴۹ نفر دُز اول، دو هزار و ۲۵۴ نفر دُز دوم، ۳۹۲ نفر دُز سوم و ۱۴ نفر هم دُز یادآور را تزریق کردند که در مجموع ۳ هزار و ۶۰۹ دُز واکسن طی ۲۴ ساعت تزریق شد.

وی بیان کرد: در مجموع ۵۰۲ هزار و ۶۰۰ نفر دُز اول، ۴۱۹ نفر دُز دوم و ۶ هزار و ۶۴۹ نفر دُز سوم را دریافت کردند، ضمن اینکه ۷۳۱ نفر هم دُز یادآور  را دریافت کردند.

 بانشی، عنوان کرد: جمع کل واکسن تزریق شده در استان ۹۲۹ هزار و ۲۰۲ دُز است که ۸۱.۵ درصد واکسن تحویلی به استان تزریق شده است.

 محمد مهدی بانشی در  اشاره به پوشش خوب واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان گفت: استان در رتبه برتر واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به موجودی واکسن بدون پرت گفت: موجودی واکسن بدون پرت در استان ۲۰۶ هزار  ۴۱ دُز است و هیچ‌گونه کمبود واکسن در استان وجود ندارد.

دکتر بانشی خاطر نشان کرد:به جاماندگان تزریق واکسیناسیون کووید19 عاجزانه تقاضا می شود که در سریعترین زمان ممکن نسبت به واکسینه کردن خود در نزدیک ترین مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

وی در پایان توصیه کرد: کرونا همچنان در کمین است، از همه مردم تقاضا می شود از دور همی ها و مهمانی پرهیز کنند، در صورتی که در مکان عمومی لازم باشد حضور داشته باشند دستورالعمل های مختلف بهداشتی را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.