گروه: اخبار استان خبر: 194826 / تاریخ انتشار : 1400/9/13 ساعت : 07:16

نشانه گذاری عجیب درختان بلوط در گنجه ای بویراحمد/درختانی که ایستاده می میرند+تصاویر

نشانه هایی بر روی برخی درختان در منطقه گنجه ای شهرستان بویراحمد ایجاد شده است که به نظر می رسد توسط سودجویان و برای قطع کردن آن درختان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از عوامل آلودگی و تخریب محیط زیست، قطع بی رویه درختان و تخریب جنگل ها و مرتع هاست که نتیجه آن در بیشتر نقاط دنیا به صورت نابودی ذخایر توارثی زمین، اعم از درختان و گیاهان یا جانوران و در پی آن، فوران خشم طبیعت به شکل سیل های ویرانگر، حمله شن های روان و توسعه بیابان ها، خشک سالی های وحشتناک، شیوع انواع آفت ها همچون سنّ و ملخ و موش، بیماری های مضرّ، سرمایه های انسانی جامعه را تهدید می کند.

 

تخریب ویرانگر جنگل ها و مرتع ها سبب کاهش تولید چوب جنگل (به عنوان ماده خام مورد نیاز صنایع مختلفی از جمله کاغذ سازی و چوبی) و تولیدات دامی مرتع ها (همچون گوشت و دیگر فرآورده های دامی) و دیگر محصولات فرعی گیاهان (مانند داروهای گیاهی و صنعتی) می شود. این آسیب ها، بخش کوچکی از زیان های بسیار هنگفت و جبران ناپذیری است که به سبب کاهش میزان نفوذ آب در خاک، شسته شدن خاک های مستعد، پر شدن دریاچه سدها از رسوب و ویرانی های ناشی از تخریب اماکن و تأسیسات موجود در مسیر سیل، پدیدار می شود.

 

همانطور که در تصاویز زیر مشاهده می کنید نشانه هایی بر روی برخی درختان در منطقه گنجه ای شهرستان بویراحمد ایجاد شده است که به نظر می رسد توسط سودجویان و برای قطع کردن آن درختان ایجاد شده است همانطور که تعدادی از آن ها را قطع کرده اند.

 

---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.