گروه: اخبار استان خبر: 194862 / تاریخ انتشار : 1400/9/13 ساعت : 13:42

روابط عمومی ها نگاه ویژه ای به خبرنگاران داشته باشند

مدیر کل روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جایگاه روابط عمومی در ادارات گفت: تکریم خبرنگاران به دلیل انعکاس خدمات توسط روابط عمومی ها ضروری و باید نگاه ویژه ای به خبرنگاران شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی استان با حضور  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، و مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی دولت سیزدهم در کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

 

مدیر کل روابط عمومی و امور بین المللی استانداری استان در این نشست، گفت: روابط عمومی ها پل ارتباطی  میان مردم و دستگاه های اجرایی است پ باید دارای جایگاه رفیع تر از جایگاه فعلی باشد، امروز  نقش جایگاه روابط عمومی ها به عنوان سربازان خط مقدم جنگ فرهنگی بر هیچ کس پوشیده نیست


تقی زاده به ابعاد مختلف وظایف روابط عمومی اشاره کرد و اینکه در کنار مردم و نگاه به درون ساختار مجموعه اداری داشته باشند، گفت: اولین بار است که در سالیان اخیر روابط عمومی اجتماع می کنند و درصددیم این جلسات تداوم یافته و برگزار شود.

 

وی به تکریم خبرنگاران به دلیل انعکاس خدمات توسط انان اشاره کرد و افزود: از روابط عمومی ها می خواهم به خبرنگاران نگاه ویژه داشته باشند.

 

مدیر کل روابط عمومی به برگزاری جشنواره روابط عمومی ها و معرفی برترین ها در هر شش ماه اشاره کرد و گفت: روابط عمومی ها باید معیار ارزیابی جهت جشنواره ها داشته باشند و در جلسات بعدی به رای گذاشته شود و قانون شود.


تقی زاده به ارزیابی هر شش ماه روابط عمومی ها و معرفی به استاندار و مدیران دستگاه و وزارت خانه ها آنها اشاره کرد و گفت: نشست های تخصصی و عمومی روابط عمومی ها باید برگزار شود در این راستا پیشنهاد این است ماهیانه سه جلسه برای مدیران روابط عمومی شامل جلسات تخصصی و ارایه آموزش های تخصصی، دوم برگزاری جلسات عمومی که آگاهی از شرایط سیاسی و اجتماعی و امورات دینی است، جلسه سوم نقطه نظرات در خصوص پیشرفت کار و روندها بیان می شود از برگزاری جلسات نباید ترسید زیرا در این جلسات تجربه ها افزایش پیدا خواهند کرد.


وی افزود: به دنبال برنامه ریزی های فرهنگی و رفاهی برای مدیران روابط عمومی ها هستیم.

این مسئول به بازدیدهای سرزده از روابط عمومی دستگاه های اداری توسط استاندار  اشاره کرد و گفت: فارغ از نگاه های سیاسی و سلیقه ای می توان سبب افتدار روابط عمومی ها شویم.  


وی گفت: یکی از معیارهای کاری بنده تکریم خبرنگاران است آنگاه با خودروی خود، هزینه خود  خدمات را ارایه می دهند و از نقد آنها نباید ترسید هر چند این نقد باید منطق بر اخلاق حرفه ای باشد و اگر نقد خبرنگاران نباشد سبب خواب ما خواهند شد و به آنها کمک شود تا راحت تر و آزادانه تر بتواند حرف های خود را بیان کند

رئیس شواری هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در ادامه این برنامه به حوزه کاری روابط عمومی و حساسیت آنها در اطلاع رسانی و مهم بودن آن با سرعت و دقت، اشاره کرد و گفت: روابط عمومی نقش پر رنگی در موفقیت دستگاه ها دارند و موفقیت هر دستگاهی به علمکرد آن مجموعه وابسته است.حجت الاسلام خاضع روابط عمومی ها  را حلقه ارتباطی بین عوامل درون دستگاه، بین ادارات و همچنین وظیفه ارتباط با مردم را دارند، گفت:  در هفته مکتب انقلاب اسلامی قرار داریم، رهبر انقلاب اسلامی در سال ۷۹ در دیدار با کارگزاران نظام به تدوین مکتب انقلاب اسلامی پرداختند  این جلسه در ۱۲ آذرماه در زمان تصویب قانون اساسی برگزار شد و از ۱۲ تا ۱۷ آذر به نام هفته مکتب انقلاب اسلامی نام گذاری شد.


وی به مراحل پنج گانه که اهداف انقلاب اسلامی و نقشه راه است اشاره کرد و اینکه روابط عمومی ها نقش تبلیغ و اطلاع رسانی ها در این حوزه دارند، گفت: در مرحله اول شکل گیری انقلاب اسلامی بعد از سال ها مبارزه در ۲۲ بهمن به پیروزی و شکل گرفت ، در مرحله دوم تشکیل نظام اسلامی باید شکل بگیرد که در طی همه پرسی در  سال ۵۸ به جمهوری اسلامی رای دادند، در مرحله سوم به تشکیل دولت اسلامی تاکید شده است و مرحله چهارم وابسته به دولت اسلامی است و تا دولت اسلامی نباشد جامعه اسلامی شکل نخواهد گرفت و سبک زندگی اسلامی  در حد شعار باقی خواهد ماند و  مرحله پنج تحقق تمدن اسلامی است.


او به لشکری ها در ایجاد برخی تمدن ها اشاره کرد و گفت: وقتی جامعه الگوی اسلامی  تشکیل شود سایر کشور ها از جامعه ما الهام خواهندگرفت، امروز جریان های مقاومت الهام گرفته از انقلاب اسلامی هستند.
رئیس شواری هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه مقابله با جریان تحریف از طریق  روشنگری، بصیرت زایی برای آحاد جامعه به ویژه نوجوانان ‌ و جوانان از وظایف مهم روابط عمومی ها است گفت: دولت اسلامی دولتی است که تمام قوانین آن متکی بر قرآن و سنت باشد، صرف وجود قانون کافی نیست بلکه قانون باید در جامعه پیاده شود.


وی افزود:  زمانی که مدیران ارشد، وزرا، مدیران میانی، استانداران، فرمانداران و روئسای ادارات و بخشداری ها و دهیاری ها بر اساس شاخص های دینی انتخاب شوند می توان گفت دولت اسلامی داشته باشیم و صرف دینداری مدیر کافی نیست بلکه باید دین مدار باشد.


این مسئول حضور برخی عناصر که به دین مداری در سه قوه باور ندارند را از علت های عدم  تشکیل دولت اسلامی دانست و هر چند همه مدیران اینگونه نبودند دانست و گفت: یکی از عوامل تشکیل دولت اسلامی عدم برقراری توازن بین زیرساخت های دینی و اقتصادی است اما در توزیع اعتبارات این موضوع دیده نشده و در بودجه موضوعات دینی و فرهنگی  کمتر دیده شده است.


حجت الاسلام خاضع گفت: خروجی نظام آموزش عالی ما در حوزه علوم انسانی آنگونه لازمه تحقق دولت اسلامی است نبوده است در این شرایط سند ۲۰۳۰ مطرح می شود.


وی لازمه تحقق جامعه اسلامی را تشکیل دولت اسلامی دانست  و گفت: مشکلات مانند فساد اقتصادی، گران‌فروشی ، ربا، احتکار ، کم فروشی، فرهنگ‌اشرافی، رشد جرایم و کاهش معنویات از جمله مشکلاتی است که وجود دارد و زیبنده جامعه اسلامی نیست.


خاضع به آمارهای طلاق، سبک تشییع جنازه ها، مهریه های ازدواج اشاره کرد و اینکه این مشکلات به دلیل عدم تشکیل دولت اسلامی است، اشاره کرد و  گفت: همه وظیفه داریم برای تحقق دولت اسلامی با بصیرت زایی و روشنگری تلاش کرد در هر کجا به آرمان های انقلاب ، شهدا و امامین انقلاب عمل شد پیروز شدیم و بر دشمن غلبه کردیم.


وی افزود: در جامعه ای که دولت اسلامی نباشد  سهم خواهی باندبازی طایفه گرایی لابی گری شکل می گیرد  و لازمه تحقق دولت اسلامی را ویژگی هایی همچون  رعایت شایسته سالاری، پاک دستی، پاک چشمی،‌عدالت محوری است.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان به عصر ارتباطات در شرایط امروز و اینکه یکی از موضوعات مهم برای شرکت ها و سازمان ها است، اشاره کرد و گفت: فردی که در حوزه روابط عمومی قرار می گیرد باید در مدیریت، هنر و حوزه ارتباطات مسلط باشد و یکی از مهمترین جایگاه ها است زیرا یک دستگاه حاکمیتی است و قدرت دارد روابط عمومی ها رسانه بوده و قدرت دارند.


دیودل روابط عمومی ها را امین دستگاه ها و چشم آن برای ارایه عملکردها عنوان کرد و گفت: برخی ها  روابط عمومی ها را دستگاه تبلیغاتی و نصاب بنر ها می دانند، اما روابط عمومی وظیفه ارتباط دوسویه با درون سازمان و برون سازمان دارد.


وی افزود: قسم یاد می کنم اگر توان اداره روابط عمومی دانشگاه را نداشتم این مسئولیت را بر عهده نمی گرفتم  و تلاش خواهیم داشت این جایگاه را ارتقا دهیم.


دیودل روابط عمومی را  تسهیل گر روابط بین مردم و ادارات  دانست و گفت: از مطالبه گری حمایت کنیم و از تخریب ها خیر،! در این شرایط روابط عمومی ها در جایگاه تراز انقلاب اسلامی قرار خواهد گرفت، به عنوان روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی از مطالبی که منافع مردم باشد شخصا حمایت می کنم اما در شرایطی که تخریب باشد سبب مخدوش شدن اذهان مردم ، جامعه و مدیران می شود.


وی افزایش بهره وری، ذخیره سازی اطلاعات را از ویژگی های روابط عمومی ها دانست و گفت: نگاه مدیران به روابط عمومی باید تغییر کنند و باید استقلال آنها تغییر کنند اگر همه مدیران از این موضوعات حمایت نکنند شاهد تغییر نخواهیم بود.دیودل افزود: باید به روابط عمومی ها نگاه تخصصی داشته باشیم در این راستا نیازمند مشارکت، همراهی و همکاری مدیران روابط عمومی هستیم.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.