گروه: اخبار استان خبر: 195069 / تاریخ انتشار : 1400/9/18 ساعت : 13:39
مهدی روشنفکر اظهار داشت:

نقد رسانه ها برای من رحمت است/ افتخار می کنم گام های مهمی برای توسعه استان برداشته ام/ فرهنگیان منتظر اخبار خوب باشند/نمره مطلوبی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نمی دهم/ فیلم دیدگاه روشنفکر در خصوص سد تنگ سرخ

نماینده بویراحمد ، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقد رسانه ها برای من رحمت است اظهار داشت: من در مجلس دست‌آورد محور بوده ام تا شعار محور.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مهدی روشنفکر در نشست خبری با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت:  اگر رسانه نبود برخی ها به راحتی رنگ عوض می‌کردند و برخی به راحتی رنگ ها را عوض می کردند.وی با اشاره به جریان ندای وحدت گفت : گاهی تند ترین نقدها بر من وارد می شود و این را رحمت می دانم و نقد منصفانه را با آغوش باز می پذیرم .

 

نماینده مردم شریف، بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به برخی از موضوعات که مورد سوال رسانه هاست پاسخ می دهم گفت: تغییرات مدیریتی در حال انجام است و اگر از ما مشورت بخواهند ما نیز کمک خواهیم کرد، جوان گرایی را نیز مورد توجه قرار خواهیم داد.

 

او در ادامه افزود: من در مجلس دست‌آورد محور بوده ام تا شعار محور  و افتخار می کنم در این مدت توانستیم با کمک خدا و همت مردم گام های موثری در رابطه با توسعه استان بردارم.

 

روشنفکر اذعان داشت: خدا را شاکرم بر خلاف روال گذشته  و الطاف دوستان در فراکسیون ها شرایطی را فراهم کرد که در بیش از ۷ فراکسیون و کمیسیون عضو فعال باشم .

 

نماینده مرکز استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز با رتبه خوبی حاضر شدم گفت: موضوع بحث رتبه بندی 2 با رد شد که  بار سوم  بحث رتبه بندی را به صحن مجلس اوردیم و اکنون این موضوع سیر خوبی را آغاز کرده است.

 

روشنفکر تصریح کرد: به فرهنگیان و معلمان اعلام میکنم خوشبختانه با وجود مشکلات زیاد با دستور دکتر قالیباف در جلسه روز یکشنبه توانستیم  آن را به مرحله خوبی برسانیم ،در آینده خبرهای خوشحال کننده ای منتشر خواهد شد.وی با اشاره به اینکه بحث همگان سازی بازنشستگان نیز در دستور کار است،زمان می برد اما نمایندگان پای کار و دنبال حل مشکلات هستند گفت:برای اولین سال رشد بودجه استان در اوج این مشکلات بیش از ۲۰۰ درصد بوده است، بالغ بر ۳ برابر سال گذشته بوده است.روشنفکر در پاسخ به اینکه برخی می گویند با توجه به تورم رشد عادی است بیان کرد: در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ ما کسری داشتیم سال ۹۷ نسبت به ۹۶ مقدار ۷ درصد کسری داشتیم، برای اولین بار در نظام بودجه ریزی و بودجه بندی و مصوبات بودجه ای سه آیتم را دنبال کردیم و لایحه بودجه ۱۴۰۰ خلق شد .

 

نماینده جریان استانی ندای وحدت  در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت بودجه های خاص استان گفت: بودجه محرومیت زدایی  ۴۹۵ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شد ، برای راه ۶۱ میلیارد تومان و برای آب ۳۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد .

 

وی با تاکید بر اینکه۴ هزار و ۴۰۴ خانوار در زیلایی وجود دارد که از نعمت گاز برخوردار خواهند شدگفت:  برای اولین بار توانستیم از مسیر لردگان از طریق وزارت نفت ۱۴۵ میلیارد برای گازرسانی زیلایی مصوب کنیم .

 

روشنفکر در خصوص زلزله سی سخت گفت: در بودجه دولت در چهل سال گذشته برای حوادث غیر مترقبه بودجه خاصی لحاظ می کردند به غیر از این ما توانستیم برای اولین بار از طریق مجلس و دست اندکاران و کمک خداوند ۳۰۰ میلیارد تومان برای دنا تصویب کنیم و در اختیار شهرستان قرار دهیم، آنقدر فریاد زدیم و تلاش کردیم که صدای مردم در مجلس باشیم نه تنها ۳۰ نماینده به استان آمد ، از سراسر ایران محموله های مختلف به شهرستان دنا سرازیر شد،ورزشگاه شهد پاکباز دنا دیگر جا نداشت ، سهمیه کنکور را به مدت سه سال و ۵ درصد برای دنا مصوب کردیم ،۵میلیارد تومان در اختیار شهرداری سی سخت قرار داده شد .

 

نماینده مردم بویراحمد ، دنا و مارگون در بهارستان با اشاره به اینکه پروژه راه پاتاوه دهدشت در خرداد ماه سال بعدبه دست ریاست جمهوری افتتاح خواهد شد و امسال بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان برای آن مصوب شد اظهار داشت: حضور من در کمیسیون های مجلس مثمر ثمر بوده و از وضعیت  مخابرات و اینترنت استان ناراضی هستم هرچند دکل های مخابراتی زیادی در استان نصب شده است.

 

وی به افزایش تعداد پرواز ها در مرکز استان اشاره و گفت: در حوزه فرهنگ و ارشاد رضایت ندارم نمی توانم نمره مطلوبی به این بخش اختصاص دهم،اداره ارشاد از کارنامه خوبی برخوردار نیست.

 

روشنفکر بیان کرد: بازگشت به مردم، شایسته سالاری،جوان گرایی شعارهای انتخاباتی من بوده و تلاش کردم پایبند باشم هیچ چیز مطلقی وجود ندارد نسبی است،بررسی کنید ۲۱ نفر در حوزه مدیریت داشتیم که همه با میانگین سنی و جوان هستند.


نماینده جریان ندای وحدت گفت: دنبال مدیران انتخاباتی نرفتم ،خوشحالم انتصاب در حوزه مدیریتی اثربخش بود، من از  دکتر ازادی، دکتر ترابی،خانم برهمند و ...راضی هستم ،رسانه ها هر حرفی را به راحتی نپذیرند انصاف چیز خوبی است.


وی در بخث انتصابات گفت: انتصابات ربطی به نماینده ندارند اگر استاندار نظر خواست نظر می دهم مشورت با دخالت تفاوت زیادی دارد، فلان ورشکسته سیاسی در خانه نشسته حق دخالت دارد اما من حق نظارت ندارم ،در راه پله وزارت خانه ها دنبال چه چیزی می گردید برگردید به استان رسیدگی کنید ،دنبال چه چیزی می گردید دنبال عزل و نصب هستید.

 

وی در زمینه کارهای انجام نشده در گذشته گفت: گاهی انسان غصه می‌خورد وقتی که یک بشکه نفت 145 دلار بود شما می‌توانستید با یک تلفن 10 تا ۲۰ میلیارد تومان برای استان و منطقه خودتان بیاورید چرا این کار را نکردید تا اکنون برای گرفتن یک میلیارد تومان شبانه روز باید تلاش شود.
روشنفکر گفت: ای کاش آن موقع مثل امروزتان به وزارتخانه‌ها سرک می‌کشیدید تا به این چالش‌ها برخورد نمی‌کردیم و گرفتار این همه بیکاری و اعتیاد و طلاق و خودسوزی و خودکشی نمی‌شدیم.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.