گروه: اخبار استان خبر: 195588 / تاریخ انتشار : 1400/10/11 ساعت : 07:59
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

پویایی آینده اسلام و انقلاب اسلامی در مکتب شهید سلیمانی خلاصه می شود

عضو سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی گفت: پویای آینده اسلام و انقلاب اسلامی برای دین و انقلاب و امام و رهبری و شهدا در مکتب شهید سلیمانی خلاصه می شود.

 سیدامیر سپهر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،در ابتدای امر باید گرامی بداریم یاد خاطره امام بزرگوار و شهدای والامقام اسلام و انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مدافع حریم اهل بیت عصمت و طهارت شهدای جبهه مقاومت خاصه سید و سالار و سردار شهدای مقاومت شهید والا مقام عارف بزرگ شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اعلی الله مقانه که اسوه و الگویی کم نظیر در عصر حاضر است.

 

 وی گفت:مهمترین عوامل ماندگاری شخصیت های مجاهد و نظامی در تاریخ اسلام که در بین مسلمین به یادگار می ماند و از آنها به عنوان الگوهای موفق دینداری از مجاهدین مومن موحد یاد می شود که می توان به چند عنصر مهم و کلیدی و حیاتی اشاره کرد.

 

 ناظر عمران سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی افزود: اولین عنصر و شاخص مجاهدان اسلام ایمان و تقوا و پاکی و زهد توأم با اخلاص و بندگی خداوند واحد است که از خود گذشتگی و ایثار و درطبق اخلاص گذاشتن جان خود در راه دفاع از مکتب اسلام حریم پیامبر اسلام(ص) و امیرالمومنین علی(ع) و شهادت و جان باختن در این مسیر است.

 

سپهر در ادامه گفت: سومین عنصر ایثار و از خودگذشتگی و چشم پوشی از تمام تمایلات دنیا وپرهیز از مناصب و اموال دنیا و همه چیز را نادیده گرفتن وفدای دیدارعاشقانه خداوندمتعال. پیامبر و ائمه و اسلام نمودن است که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه بارزی از این مصادیق است.

 

وی در ادامه گفت: عنصر حیاتی که در بین مجاهدان تاریخ اسلام مشترک است ولایت پذیری و اطاعت پذیری و صبقه ولایی در رفتار و گفتارو تصمیمات و اندیشه و عبادت تا مرز شهادت است که ولایتمداری و اطاعت از امام و ولی زمان است که حاج قاسم خود عامل به این مهم و دعوت همگان به ولایت پذیری است.

 

ناظر عمران سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی گفت:آنچه که راجع به شهید والا مقام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با نام آشنای تاریخ اسلام مالک اشتر علی علیه السلام اشتراک دارد این عناصر فوق الذکر است به ویژه عنصر ولایت مداری و تابع ولی عمر خود بودن که به عنوان درس و الگو و عبرت برای انقلاب اسلامی است.

 

وی گفت: حقیقتاً تاریخ بشر شخصیت های همچون مالک اشتر علی و سردار سلیمانی عزیز را تکرار نخواهد کرد چرا که این دو مرد بزرگ آنچنان در مکتب اسلام و پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) تربیت شدن که به تعبیر پویای مقام معظم رهبری دارای مکتب اند.

 

سپهر گفت: پویای آینده اسلام و انقلاب اسلامی برای دین و انقلاب و امام و رهبری و شهدا باید مقام های کشور با صبغه مکتب شهید سلیمانی قدم های سیاسی اجرائی فرهنگی عمرانی جهادی خویش رو برای موفقیت و ماندگاری بردارند.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.