گروه: اخبار استان خبر: 195736 / تاریخ انتشار : 1400/10/7 ساعت : 09:27
داغ های مجازی:

آیا کودکان کار در کهگیلویه و بویراحمد تحت یک شبکه واحد هستند؟

یکی از کاربران فضای مجازی در خصوص کودکان کار کارت خوان به دست گفت: گاها در شهر یاسوج کودکان کاری مشاهده می شود که دستگاه کارت خوان همراه دارند و قطعا این بچه ها تحت کنترل یک شبکه واحد هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در سالیان اخیر پدیده اجتماعی فعالیت و حضور کودکان کار و خیابانی در میدان‌ها و چهار راه‌های شهر یاسوج مشاهده می شود و این موضوع   برای همه شهروندان ناراحت کننده و غم انگیز شده است.

 

در این رابطه برخی  ز کودکان کار  از خانواده های کم درآمد و فقیر جامعه هستند و برخی دیگر بر اساس علاقه و وجود فرهنگ کار در میان خانواده ها،  با فروش محصولات مختلف و با حضور در خیابان ها درصدد کسب درآمد حداقلی هستند.

 

گاها دیده می شود این کودکان در یک دست کتاب درسی و در دست دیگر گل، ترازو برای اندازگیری وزن، دود کرن اسپند و شیشه پاک کن و دیگر موارد درصدد کسب درآمد هستند و آنها در فصل مختلف سال یعنی زمستان و تابستان و اوقات مختلف شبانه روز در خیابان ها فعالیت می کنند.

 

در شرایط امروز جامعه که ظهور بیماری کرونا سبب به خطر انداختن سلامت شهروندان شده است و از طرفی آسیب های مختلفی که در جامعه وجود دارد، ضرورت توجه و ساماندهی کودکان کار را مضاف کرده است تا اگر  کودکان کار ناچار به کسب درآمد هستند سلامت آنها حفظ شود بنابراین نهادهای همچون بهزیستی، موسسه های خیریه، کمیته های امداد، خیران جامعه و همه دغدغه مندان و متولیان امور اجتماعی می توانند نسبت به کودکان کار خدمات و حمایت های خود را داشته باشند.

 

در کنار فعالیت کودکان کار به تازگی در برخی موارد مشاهده می شود برخی از آنها با در دست داشتن کارت خوان درصدد کسب درآمد هستند و این سوال وجود دارد چه کسی  یا کسانی  کودکان کار را ملزم به داشتن کارت خوان می کنند و به دنبال چه منفعتی هستند؟

 

 به همراه داشتن دستگاه کارت خوان در دستان کودکان کار مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است و در این رابطه مطالبی را عنوان می کنند.

 

 یکی از کاربران فضای مجازی اظهار کرد: گاها در شهر یاسوج کودکان کاری مشاهده می شود که دستگاه کارت خوان همراه آنها است و مثل این است که انسان با داشتن خودروی  "بی ام و" به گدایی برود.

این کاربر فضای مجازی ادامه داد: قطعا این بچه ها به صورت سیستماتیک و تحت کنترل یک شبکه واحد کار کرده  و درصد می گیرند اما این سوال مطرح است که والدین این کودکان کار کجا هستند؟

 

لازم به ذکر است ظهور پدیده کودکان کار  کارت خوان به دست می تواند مورد توجه نهادهای مختلف باشد تا  از سوء استفاده های احتمالی و مهمتر اگر خطراتی کودکان کار را توسط افراد سودجو تهدید می کند، جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.