گروه: اخبار استان خبر: 196005 / تاریخ انتشار : 1400/10/16 ساعت : 09:34
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

شهید سلیمانی معادلات آمریکایی ها را در منطقه بهم ریخت/ برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی همانند شهید سلیمانی باید شبانه روز تلاش کرد

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با فعالان مجازی کهگیلویه و بویراحمد به تبیین ابعاد شهید سلیمانی پرداخت و گفت: شهید سلیمانی معادلات آمریکایی ها را در منطقه بهم ریخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سردار خرم دل در گفتگو با فعالان مجازی کهگیلویه و بویراحمدی در خصوص ابعاد شخصیتی شهید حلج قاسم سلیمانی گفت: از مکتب حاج قاسم سلیمانی و شخصیت او به عنوان شخصیتی بی بدیل باید صحبت کرد و تبیین شود.

 

وی به مقاله ای از روزنامه کیهان و خرسندی رهبر انقلاب از این مطلب در خصوص شهید سلیمانی پرداخت و اینکه این مطلب مورد مطالعه قرار گرفته شود اشاره کرد و گفت: به شهید سلیمانی نه تنها مردم ایران افتخار می کنند بلکه همه جهان از او به عنوان کسی که حریت و آزادی دارد یاد می کنند و این موضوع به برکت خون شهیدان است.

 

فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه در ملل دیگر از شخصیت های مانند چگوارا یا شخصیت های دیگر که الگوهای ملی و مذهبی داشتند به عنوان الگو استفاده می کردند اشاره کرد و گفت: در کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شهیدان روحانی و مسئولان نظام مانند باهنر، رجایی و رزمنده ها الگو محسوب می شدند و در شرایط امروز درفضای مجازی با توجه به سرعت انتقال اطلاعات  شخصیتی مانند شهید سلیمانی به عنوان شخصیت برجسته و کسی که مکتب، دین و کشور را دوست داشت در افکار عمومی مطرح بود و از شهید سلیمانی  ویژگی هایی همجون غیرت دینی، ملی و مذهبی یاد می شود کسی   که  از ابتدای انقلاب اسلامی از لحظه مجاهدت تا شهادت  آرام  نداشت و مردم  به این شخص علاقمند بودند زیرا وی در لبنان، فلسیطن و افغانستان تمام قد در برابر همه استکبار ایستاد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی همه آمال آمریکا و اسرئیل را در منطقه بهم ریخت اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور سابق آمریکا بیان کرده بود که بیش از 7 هزار میلیارد  دلار در منطقه هزینه کرده است اما نتیجه ای عاید آنها نشد این عدد با تقیسم بندی بر بودجه کشور می تواند بودجه چند سال کشور  را تامین کند بنابراین در سوریه، افغانستان، با بی آبرویی خروج کردند و در عراق به اذن خدا خارج خواهند شد از طرفی در یمن زمینگیر شدند در این راستا هزینه های صرف شده توسط انها توسط سردار سلیمانی و یاران آنها به فنا رفت.

 

خرم دل با باین اینکه سیاست های آمریکا و حامیان آنها  تجزیه  منطقه بود، ادامه داد: عراق متشکل از قومیت های مختلف شامل کرد، شیعی و سنی هستند و درصدد بودند  با تجزیه این قومیت ها اختلاف افکنی کرده و مناطق واحدی شکل بگیرد، آنها با تصرف افغانستان و اشغال آن درصدد بودند این موضوع در ایران پیاده سازی شود تا کل جهان اسلام را مدیریت کرده و با همسایگی در کنار روسیه و چین تهدید جدی برای آنها باشند.

 

مقام ارشد نظامی کهگیلویه و بویراحمد به سیاست های مدبرانه و شجاعانه سردار سلیمانی برای بی اثر کردن هزینه های میلیاردی  آمریکا در منطقه اشاره کرد و اینکه دشمنان با  همه کشته های خود و قطعنامه ها دچار شکست شدند، گفت: دشمنان تصور داشتند با شهادت سردار سلیمانی و نحوه شادت او جریان مقاومت خاتمه پیدا می کند و جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام از هدف های خود عقب نشینی می کند اما اطلاع نداشتند شهید سلیمانی یک مکتب، منظومه فکری است .

سردار خرم دل به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه شهید سلیمانی خطرناک تر از سردار سلیمانی است، اشاره کرد و ادامه داد: امروز زن و مرد با هر گرایش، قوم و مذهبی به شهید سلیمانی گرایش پیدا کرده اند و وی را الگوی خود قرار دادند و او را دوست دارند، زمانی که شما شخصیتی را دوست داشته باشید حتما از او پیروی می کنید.

 

خرم دل با بیان اینکه تشییع جنازه شهید سلیمانی در تاریخ معاصر مانندی نداشت، عنوان کرد: در سال جاری که دومین سالگرد شهید سلیمانی برگزار شد، در سراسر کشور، شهرها و روستاها مناسبت ها و برنامه های مختلفی برگزار شد، در پایتخت عراق جمعیت میلیونی مشاهده شد در این راستا به علت ازدحام جمعیت فرودگاه این شهر تعطیل شد و در لبنان، فلسطین و مناطق دیگر حضور باشکوه برای تکریم شهید سلیمانی مشاهده شد.

 

وی با بیان اینکه آمریکا تصور نداشت شهادت شهید سلیمانی سبب اتفاقات و تحولات گوناگون شود، ادامه داد: باید سوال کرد چرا سردار سلیمانی که یک شخصیت نظامی بود مورد توجه و علاقه مردم قرار گرفت و در این راستا اگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد بررسی قرار گیرد هر کدام بخشی از خصوصیت شهید سلیمانی را بیان می کنند بنابراین شهید سلیمانی دارای شخصیتی جامع و مکتبی بود که هر گاه از مکتب یاد می شود یک موضوع و یا صفت خاص مد نظر نیست بلکه مجموعه ای از خصوصیات و ویژگی ها در مکتب شهید سلیمانی مد نظر است.

سردار خرم دل با بیان اینکه شهید سلیمانی، شجاع، آگاه در برابر دشمن بود و در مقابل دوستان و مومنین دارای اخلاقی مهربان و نرم بود، گفت: شهید سلیمانی با مردم مظلوم با محبت و احترام برخورد می کرد و برای او مسلمان بودن، مسیحی بودن یا هر دینی تفاوتی نداشت بلکه از همه مظلومین حمایت می کرد.

 

وی افزود: یکی از خصوصیات برجسته شهید سلیمانی اخلاص وی بود و موضوع اخلاص یکی از خصلت ها و گم گشته  دنیای امروز است  و زمانی که ما در کارها اخلاص و تقوا داشته باشیم خداوند در کارها گشایش ایجاد خواهد کرد و اتفاقات شگرف برای ما رخ خواهد داد.

 

فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه سردار سلیمانی بن بست شکن  و در عین شجاعت، تدبیر داشت افزود: برخی شجاعت دارند اما تدبیر ندارند برخی دیگر تدبیر دارند اما شجاعت  کار ندارند، شهید سلیمانی در شرایطی که لازم بود در نقش یک دیپلمات حاضر می شد و در موضوع جنگ سوریه، روس ها برای حضور در این جنگ متقاعد نمی شدند و حتی دیپلمات های ما نمی توانستند این موضوع را عملی کنند اما سردار سلیمانی از طریق مذاکره با پوتین وی را برای حضور در سوریه متقاعد می کند.

 

وی قدرت اقناع سازی شهید سلیمانی را از دیگر ویژگی های او دانست و گفت: شهید سلیمانی در کاخ کرملین هم رئیس جمهور روسیه و هم ژنرال های آنها را برای حضور در جنگ سوریه متقاعد می کند.

 

سردار خرم دل به مردم دار بودن این شهید اشاره کرد و اینکه ویژگی های مختلف وی می تواند در زندگی همه ما مشاهده شود، گفت: هر فرد در هر جایگاه و مسئولیت که در حال خدمت است می تواند از ویژگی های شهید سلیمانی الگو کسب کند و در زندگی شخصی او جاری شود یعنی اگر از اخلاص صحبتی می شود کار را فقط برای خدا انجام دهیم و این کار برای مقام و جایگاه نباشد و اگر درعرصه مختلف شهید سلیمانی حضور نداشت کسی از وی ایراد نمی گرفت اما شهید سلیمانی در سیل، زلزله و در هرکجا که حضور او کمک کننده و لازم بود شهید سلیمانی حضور داشت.

 

این مسئول گفت: شهید سلیمانی شخصیتی انقلاب بود و به دنبال چپ و راست، حزب ها و گروه ها نبود و مدافع ولایت بود در وصیت نامه او دیده می شد که یکی از شئون عاقبت به خیری  ولایت مداری می دانست و فرمود: فردای قیامت خواهید دید که میزان دین داری به ولایت مداری ما است.

 

وی افزود: شهید سلیمانی تابع محض ولایت بود از طرفی فردی خستگی ناپذیر بود در شرایط امروز ما و عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی باید به صورت شبانه روزی مانند شهید سلیمانی کار و تلاش کرد.

فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه شهید سلیمانی در خط مقدم جبهه مقاومت، سوریه، لبنان و افغانستان حضور داشت، گفت: در کنار همه مسائل و مشکلات در حوزه معیشت و مسائل اقتصادی مردم قدرشناس که در تعبیر امام راحل از امت رسول الله بالاترهستند، در صحنه هستند.

 

وی به تشییع جنازه دو شهید گمنام و یک شهید جهادگر در استان اشاره کرد و اینکه کهگیلویه و بویراحمدی ها  قدرشناس و استقابل کننده آنها بودند، گفت: جمعیت باشکوهی با عزت، افتخار و اعتقاد در مراسم تشییع این شهدا حضور پیدا کردند این موضوع به برکت شهدا و مجاهدت های آنها است.

 

سردار خرم دل با بیان اینکه در جوامع دیگر کشته های آنها جریان ساز نیستند اما کشته های دفاع مقدس و جریان مقاومت خون آنها جریان ساز است و اثرات معنوی آنها راهنما خواهد بود، گفت: امروز بدون شک روح شهید سلیمانی حافظ این ملت است بنابراین ما به عنوان بسیجیان و مردم قدردان شهدای انقلاب اسلامی و همه شهدایی که برای اسلام به شهادت رسیدند وظیفه و رسالت داریم مسیر عزت و آرمان خواهی شهدا را طی کنیم و عزت، شرف و قدرت ما در گرو شهدا است و به اندازه لحظه ای نباید از موضوع شهید و شهادت غافل شویم زیرا دشمن بر ما مسلط خواهد شد.

 

فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه راه عزت، اقتدار، غلبه  بر دشمنان و همچنین اهتزاز پرچم لا اله الا الله  و پرچم الله اکبر به برکت خون شهدا و راه آنهاست، گفت: دشمنان درصدد هستند ما را نا امید کنند و صبرو حوصله را از طریق فشار اقتصادی، تحریم و تخریب ها سلب کننداما در هر کجا صبر پیشه کردیم و امیدوار باشیم و تلاش کنیم اتفاقات بزرگی به برکت خون شهدا رخ خواهد داد در این راستا خدا فرموده است خون شهید هدر رفتنی نیست و خارج از عدالت خداست که خون شهید هدر برود.

 

وی با بیان اینکه درخت اسلام با خون شهدا آبیاری شده است، گفت: ثمر درخت باشکوه انقلاب این است که استکبار و دستگاه استبداد که در منطقه هستند به زباله دان تاریخ خواهند رفت.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.