گروه: اخبار استان خبر: 196068 / تاریخ انتشار : 1400/10/18 ساعت : 15:14
مدافع حرم درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

ضرورت توجه به جهاد تبیین راهکار مقابله با تحریف در مکتب حاج قاسم

کارشناس علوم سیاسی و مدافع حرم گفت:تنها راه مقابله با جلوگیری از تحریف شخصیت و مکتب حاج قاسم بحث جهاد تبیینی است که مقام معظم رهبری فرمودند و این وظیفه بر دوش همه ما است.

عیسی محتشم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به روند بررسی ابعاد شخصیتی حاج قاسم سلیمانی گفت: همانطوری که می دانیم مقام معظم رهبری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را فراتر از یک فرد و بلکه به عنوان یک مکتب معرفی کردند و ابعاد شخصیتی حاج قاسم سلیمانی نیز به خوبی گویایی این مهم نیز هست که ظرفیت لازم را برای تبدیل شدن به یک مکتب را حقیقتا دارد.

 

وی افزود: شخصیت معنوی، نظامی، استراتژیکی و فعالیت میدانی و هوش سرشار و ذکات وی در تحلیل مسائل منطقه و معنویت ایشان باعث شده است که پازل مکتب حاج قاسم تکمیل گردد.

 

کارشناس علوم سیاسی و مدافع حرم ابراز داشت:مکاتب مختلفی در جهان هست که برخی از مکاتب را حول یک فرد می بینیم مثلا در اقتصاد، فلسفه، فرهنگ و سایر مسائل هرکدام یک مکتب خاص داریم که افراد روشنفکر اندیشه های خویش را به واسطه شاگردان و پیروانانی که دارند اندیشه خویش را در قالب یک مکتب بیان می کنند و قطعا افراد می توانند صاحب مکتب باشند همان گونه که ادیان الهی دارای مکتب بودند.

 

این مدافع حرم گفت:مکتب حاج قاسم یکی از مکاتیب ذیل مکتب انقلاب اسلامی است که در انقلاب اسلامی نیز دارای مکاتب مختلف هستیم که شخص حضرا امام خمینی(ره) یک مکتب است.

 

فعال سیاسی و فرهنگی تصریح کرد:امروز فرزندان انقلاب به واسطه وسعت دیدی که دارند می توانند صاحب مکتب باشند و حاج قاسم سلیمانی نمونه بارزی از این ادعا است.

 

محتشم در ادامه تاکیدکرد:حاج قاسم سلیمانی این مکتب عملی را در شاگردی مولی امیرالمومنین(ع)، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پیدا کرده است و از رهگذر هم نشینی از این بزرگان به یک سرباز دارای مکتب ناب تبدیل شده است.

 

وی گفت:آنچه از رفتار و عمل حاج قاسم سلیمانی برآمده است بحث حرف و عمل وی بود که این مهم را هم در دفاع مقدس و هم در شرق کشور و حتی کشور های منطقه به خصوص محور مقاومت به درستی دیدیم که اندیشه و رفتار وی کملا با هم یکسان بوده است.

 

این مدافع حرم حضرت زینب(س) گفت: حضور میدانی حاج قاسم و هماهنگی اندیشه و عمل ایشان را علاوه بر رفتار وی می توان در اوج خشوع و سجود وی در نماز های وی به خوبی دید که این متواضع بودنش نیز تعبیر زیبایی بزرگان بود که مصداق : أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ بود.

 

دانشجوی دکتری علوم سیاسی گفت:حاج قاسم با تمام سلایق سیاسی کار می کرد و با بی حجاب و بد حجاب صحبت می کرد و آنان تحویل می گرفت و با قهرمانان ملی در حوزه های مختلف گفت و گو می کرد و با رهبران کشورهای مختلف و دینی دیدار داشت و بافرزندان شهیدان صمیمی بود و حواسش به فرزندان کودک شهیدان مدافع حرم بود.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد:وی کاملا متوجه بود که در شمال سوریه وقتی رزمندگان از شدت سرما دستشان به اسلحه ها می چسبید و یا در تهران وقتی آهوان در اطراف پادگانی در تهران از شدت گرسنگی به پادگان پناه می اوردند حواسش به همه این مسائل بود این وسعت دید یک فرمانده را می رساند که کاملا با هوش وذکاوت خویش همه مسائل حتی جزئی ترین ها را مورد رصد و پایش قرار می داد.

 

محتشم گفت: امروز انسان های بزرگ و مکتب های بزرگ قطعا دشمنان بزرگی خواهند داشت و امروزه به خوبی می دانیم که صداها رسانه بیگانه دشمن شبانه روز درحال توطئه چینی برعلی جمهوری اسلامی هستند و شبانه روز در حال بمباران مکتب اسلام و امام و رهبری هستند و قطعا سردار سلیمانی به عنوان یک نماد عینی برای راهبردی  جریان انقلاب اسلامی یک فرد کاملا تاثیر گذار بوده است که دشمنان قطعا به دنبال تحریف شخصیت وی از طریق غول های روسانه خویش هستند.

 

دانشجوی دکتری علوم سیاسی ابراز داشت: تحریف در مورد بزرگان انقلاب و حتی دولت سیزدهمی که چندین ماه است شروع کرده است از سوی دشمنان با وارونه جلوه دادن حقایق به طور شبانه روز در حال اجرا است و قطعا این مهم را در مورد شخص حاج قاسم با این دامنه نفوذ در جهان نیز اجرایی می کنند.

 

این مدافع حرم گفت: "چراغی را که ایزد برفروزد، هرآن کس که فوت کند ریشش بسوزد"بدون شک دشمنان به دنبال حذف جسمی حاج قاسم بودند ولی غافل از اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی چراغ تابناکی شد برای انقلاب اسلامی و محور مقاومت و به یک چهره جهانی تبدیل شده است .

 

وی تاکید کرد: تنها راه مقابله با جلوگیری از تحریف شخصیت و مکتب حاج قاسم بحث جهاد تبیینی است که مقام معظم رهبری فرمودند و قطعا همه ما به خصوص جوانان انقلابی، دانشجویان و بچه های حزب اللهی و انقلابی باید نسبت به متعالی شدن این جهاد سنگ تمام بگذارند.

 

محتشم در ادامه با اشاره به اینکه به نظر من راز محبوبیت حاج قاسم سلیمانی داشتن یک مکتب اندیشه ای، تئوریک و عملی است ابراز داشت: از آنجا که این شاخصه ها در اندیشه رفتاری و عملی حاج قاسم متبلور شده است باعث شد تا شاهد حضور چنده میلیونی در مراسم تشییع پیکر پاک این سردار شهید و ابومهدی الهمندس و سایر شهدای مقاومت باشیم.

 

فعال سیاسی و فرهنگی گفت: یکی از دلایل اصلی راز محبوبیت حاج قاسم رسیدن مردم به یک همزاد پنداری و همزاد دانستن وی با انقلاب اسلامی و اندیشه ها انقلاب می دانستند و وقتی خلوص و تواضع و مردم داری ایشان را دیدند همه و همه با شور اشتیاق در مراسم تشییع وی حضور بهم رساندند.

 

وی تصریح کرد: به عنوان یک سرباز کوچک مقام معظم رهبری و حاج قاسم سلیمانی، افتخار می کنیم که لحظاتی را در رکاب وی با دشمنان بشریت و حقایق و معنویت در سوریه جنگیدیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.