گروه: اخبار استان خبر: 196293 / تاریخ انتشار : 1400/10/22 ساعت : 12:13
بانشی در گفتگو با خبرنگاران مطرح کرد:

آخرین جزئیات راهبرد ایمنی کهگیلویه و بویراحمدی ها در برابر کرونا/ مردم برای رهایی از مرگ های کرونایی چرخه واکسیناسیون را کامل کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از آخرین جزئیات راهبرد ایمنی مردم کهگیلویه و بویراحمد در برابر کرونا خبر داد و گفت: 90 درصد مردم با تزریق دُز اول واکسن کرونا ایمنی نسبی را بدست آورده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد مهدی بانشی در جمع خبرنگاران گفت: از مجموع یک میلیون و ۱۵۰ هزار دُز واکسن کرونا وارد شده به کهگیلویه و بویراحمد یک میلیون و ۱۰۰هزار دُز آن به جامعه هدف در این استان تزریق شده است.

 

او گفت: روزانه بیش از پنج هزار دُز انواع واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون کهگیلویه و بویراحمد به گروه های هدف تزریق می شود.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون واکسن‌های سینوفارم، برکت، پاستوکووک یک، 2 و اسپوتنیک در مراکز واکسیناسیون  کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و  تمامی مراکز واکسیناسیون در مناطق مختلف این استان در 2 شیفت صبح و عصر آماده تزریق انواع واکسن به مردم هستند.

 

بانشی گفت: اومیکرون به عنوان پنجمین سویه کرونا در جهان شیوع پیدا کرده و بنا به توصیه متخصصان تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.

 

وی تاکید کرد: سرایت‌پذیری سویه اومیکرون ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا را دوچندان کرده  و مردم برای کاهش ابتلا و مرگ و میر این ویروس چرخه واکسیناسیون خود را کامل کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.