گروه: اخبار استان خبر: 196657 / تاریخ انتشار : 1400/10/30 ساعت : 15:03

جزئیات سفر یک روزه نماینده ولی فقیه به روستای چنگلوا در کهگیلویه+تصاویر

نماینده ولی فقیه در استان، فرماندار کهگیلویه، امام جمعه دهدشت با همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از روستای بخش مرکزی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده ولی فقیه در استان، فرماندار کهگیلویه، امام جمعه دهدشت به همراه جمعی  از مسئولان استانی و شهرستانی از روستای بخش مرکزی بازدید کردند.

---

نماینده ولی‌فقیه با همراهی مدیران استانی و شهرستانی با حضور در یادمان شهدای روستای چنگلوا، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند و با حضور در مسجد روستا از نزدیک پای درد دل مردم نشستند.

 

خرازی رئیس شورای چنگلوا  با اشاره به اینکه روستا  مشکلات زیادی  در حوزه آب شرب،جاده ارتباطی و بین مزارع، مسکن، طرح های هادی، کشاورزی، دامداری و منابع طبیعی دارد گفت: ساماندهی گلزار مطهر شهدای روستا، کمبود تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و آموزشی مدرسه روستا، از سرگیری درمانگاه  نیمه کاره روستا، مرمت قلعه باستانی و ضرورت استقرار پاسگاه انتظامی را نیز از اهم مطالبات مردم چنگلوا عنوان کرد.

---

امام جمعه دهدشت گفت: با همراهی  نماینده ولی فقیه و  مدیران استانی و  شهرستان سفر به روستای چنگلوا و بوا، برای بررسی مشکلات در حوزه راه، آب،  آبخیزداری، منابع طبیعی و حوزه‌های فرهنگی برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر افزود: مدیران در این سفر وعده هایی دادند که بخشی از آن ها در دو ماه باقیمانده سال ۱۴۰۰ و بقیه در سال ۱۴۰۱جهت توسعه و پیشبرد منابع توسعه روستا انجام خواهد شد.

---

سرپرست فرمانداری کهگیلویه نیز هدف از اینگونه سفرها را  گره گشایی از مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: باید بخشی از دیوار بی اعتمادی بین مردم و مسئولان که نتیجه قول هایی بوده که عملیاتی نشدند از بین برود و  با این گونه سفرها و پیگیری ها اعتماد بازگردانده شود.

 

موسوی با اشاره به اینکه شرایط کنونی و منابع محدود ایجاب می کند مشکلات اولویت بندی شود افزود: در حد ظرفیت ادارات شهرستان  حل مشکلات مردم پیگیری خواهد شد و مدیران موظفند رسیدگی کنند.

 

وی تصریح کرد :مسئولان باید با مردم صادق باشند و جایی را که نمی‌توانند کاری  انجام دهند  به صراحت برای آنها بازگو کنند تا  خدشه ای به اعتماد مردم وارد نشود و امیدشان از دست نرود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  استان کهگیلویه و بویر احمد نیز گفت: مشکل اساسی در روستای چنگلوا آب آشامیدنی بوده که  بلافاصله بعد از اختصاص ۲۱۷ میلیارد اعتبارات محرومیت‌زدایی به استان،  ۱۰۷ میلیارد آن  به حومه غربی دهدشت تخصیص داده شد.

 

اسفندیار برخه افزود: بعد از تخصیص بودجه پروژه آبرسانی به روستای چنگلوا و بلوط بنگان، بلافاصله به مناقصه گذاشته شد و  پیمانکار آن مشخص و قرارداد منعقد شد.

 

وی با اشاره به اینکه در دوسال گذشته کم بارشی مشکلاتی را برای روستائیان بوجود اورده است تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام گرفته  ۱۱ و نیم کیلومتر خط انتقال و تجهیز ایستگاه پمپاژ، ایجاد یک چاهک  کنار مخزن ذخیره روستای چنگلوا از هفته آینده پروژه در مرحله اجرا کلنگ زنی خواهد شد.

 

تصاویر تکمیلی؛

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.