گروه: اخبار استان خبر: 196694 / تاریخ انتشار : 1400/11/2 ساعت : 09:40
گزارش؛

مقایسه کهگیلویه و بویراحمد؛ قبل و بعد از انقلاب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای/شهد شیرین انقلاب در کام مردم قدرشناس+تصاویر

با پیروزی انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته شاهد یک انقلاب عظیم در حوزه راه های ارتباطی کشور به خصوص در استان کهگیلویه وبویراحمد هستیم که توسعه راه های روستایی از دستاوردهای بزرگ آن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، انقلاب اسلامی سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران بود چرا که تحولات اساسی در حوزه های مختلف باعث شد تا در یک دوره چهل ساله شاهد پیشرفت قابل توجهی در حوزه های مختلف با وجود جنگ، تحریم و هزاران مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده است برسیم.

انقلاب اسلامی حقیقتا بیشتر به معجزه قرن در عصری قرار داد که ابرقدرت های شرقی و غربی برای کشورهای مختلف جهان تعیین و تکلیف می کردند ولی رهبری کم نظیر امام خمینی(ره) و همراهی و همکاری ملت ایران باعث شد تا تحولات اساسی در این کشور صورت گیرد و امروز پس از گذشت بیش از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت در همه حوزه ها هستیم که تحولات اساسی در حوزه راه ها یکی از ویژگی های ممتاز جمهوری اسلامی است.

‎بنابراین تبیین صحیح و دقیق دستاوردهای انقلاب در عصر حاضر از اهمیت و ضرورت ویژه‌ای برخوردار است چرا که اگر نسل جوان ما نسبت به این دستاورها آگاهی نداشته باشند ممکن است این تلقی در ذهن آن ها ایجاد شود که این انقلاب هیچ ثمره ای نداشته و باید کنار گذاشته شود.

در دوران پهلوی وضعیت راه ها و محورهای مواصلاتی منتهی به شهرها و روستاها نه تنها خوب نبود بلکه می توان گفت وضعیت فجیعی داشت و در این بین روستاها وضعیت بدتری داشتند، کاری به شرایط معیشتی دشوار مردم در روستاها با وجود تولید کننده بودن و مسئله ارباب رعیتی و نداشتن آب سالم و برق و نداریم، صحبت از راه های ارتباطی روستاها و شهرها است.

 
اکثر جاده ها و محور های اصلی در روستاها و شهرها تنها یک مسیر ثابت درشکه و گاری و حیوانات اهلی و چهارپایان بوده است و عملا در حوزه راه های روستایی و حتی برخی مسیر شهرها خبری از زیرسازی و آسفالت نبود به جز شهرهای اصلی ایران که آن هم برای منافع و دسترسی به منابع عظیم معدنی و گاها سایر مصارف بوده است.
 
 
 
در بیشتر روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد خبری از جاده نبود و اکثر ارتباطات مردم تنها از طریق همان جاده های به اصطلاح " مال رو " بوده است که بیشتر برای تردد عشایر و ییلاق و قشلاق استفاده می شد.
 
 
بیشتر مردم برای مراجعه به شهرهای همجوار برای تامین معیشت و یا درمان خود باید یک روز مسافت را طی می کردند تا به شهرهای بهبهان، شیراز و سایر شهرها می رسیدند که در میانه راه هزاران خطر نیز آنان را تهدید می کرد.
 
 
 
با پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در طول این چهار دهه شاهد یک حرکت انقلابی در حوزه راه های ارتباطی کشور به خصوص در استان کهگیلویه وبویراحمد هستیم که توسعه راه ها و زیرساخت های جاده ای باعث شد در کمتر از دو الی سه ساعت به شهرهای مختلف استان دسترسی داشته باشیم .
 
 
تشکیل جهاد سازندگی بعد از دفاع مقدس باعث شد تا توجه به زیرساخت های روستایی به سرعت در کشور رشد پیدا کند و شاخص های زندگی و ارتقای سطح خدمات عمومی در روستاها با بالاترین رشد ممکن همراه شود به طوری که امروزه کمتر روستایی داریم که جاده دسترسی مناسب نداشته باشد.
 
 
توجه به حوزه راه در طی این سال ها باعث شد بیش از 98درصد راه های روستایی دارای جاده و بیش از 70درصد راه های روستایی این استان آسفالت شوند تا شهروندان در جای جای این استان دسترسی مناسب و سریع به شهرهای مختلف را در کمترین زمان ممکن داشته باشند.
 
 
 
 
بدون شک کوهستانی بودن و صعب العبور بودن مسیر های ارتباطی در استان کهگیلویه وبویراحمد مهمترین دلیل برای تاخیر در ادامه روند خدمت رسانی و جاده ای در برخی روستاهای استان است که این نیز در آینده با برنامه ریزی متولیان حوزه راه نیز برطرف خواهد شد.
 
 
 

امروزه به برکت انقلاب اسلامی بیشتر راه های روستایی در استان کهگیلویه وبویراحمد آسفالت هستند و مردم برای تردد و عبور و مرور روزانه خود بدون کوچکترین مشکلی به امورات روزانه خویش می پردازند.

آنچه امروز به برکت انقلاب اسلامی در روستاها و شهرهاجاری و ساری است مرهون طلیعه فجر انقلاب اسلامی است که ملت شریف ایران از ماحصل این شهید شیرین کام خویش را شیرین و شیرین تر می کنند.

انتهای پیام
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.