گروه: اخبار استان خبر: 196715 / تاریخ انتشار : 1400/11/2 ساعت : 13:55
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با صبح زاگرس:

زنگ خطر بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمدی ها/ آیا محدودیت های کرونایی باز خواهد گشت؟

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی و همچنین عدم تهویه مناسب و عدم تزریق واکسن سبب جایگزینی اٌمیکرون با دیگر سویه های کرونا خواهد شد.

بانشی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت اٌمیرکرون در کهگیلویه و بویراحمد و همچنین پیک ششم کرونا گفت: در شرایط فعلی جهان در سویه جدید آٌمیکرون قرار گرفته است و کشورهای اطراف ایران مانند امارات، کویت گرفتار پیک ششم کرونا شده اند.

 

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه کشورما در هفته اخیر وارد پیک ششم کرونا شده است، گفت: تا امروز کهگیلویه و بویراحمد شاهد ورود به پیک ششم کرونا نبوده است اما این سویه جدید در استان وارد شده در این راستا رعایت پروتکل ها و همچنین واکسیناسیون در تاخیر پیک ششم کرونا اثرگذار بوده است.

 

وی با بیان اینکه تلاش این است با پوشش واکسیناسیون از پیک ششم با ملایمت  عبور شود، ادامه داد: تعطیلات ایام عید و همچنین ورود پیک ششم کرونا سبب کنترل دشوار تر آن خواهد شد.

 

بانشی با بیان اینکه در واکسیناسیون جز استان های اول کشور بودیم، گفت: حدود 7 الی 8 درصد هیچ واکسنی تزریق نکرده اند، حدود 14 درصد دٌز اول واکسن را تزریق نکرده اند و تنها 20 درصد دٌز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

 

این مسئول به نگرانی ها در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، نادیده گرفتن تهویه مناسب و گسترش بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: به صورت هفتگی مواردی در خصوص تست اٌمیکرون گرفته می شود که تا اکنون 7 مورد شناسایی شده است اما ممکن است ده ها برابر در استان شناسایی نشده باشد، این بیماری سرایت پذیری بالایی دارد و یک نفر می تواند در عرض یک هفته کل استان را درگیر کند.


معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه عادی انگاری سبب می شود سویه اٌمیکرون جایگزین سویه های دیگر کرونا شود، گفت: ستاد ملی تصمیم گیرنده برگشت محدودیت های کرونایی خواهد بود اما تا امروز محدودیتی اعمال نشده است و اگر شرایط سخت شود ممکن است چنین تصمیمی لحاظ شود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.