گروه: اخبار استان خبر: 196754 / تاریخ انتشار : 1400/11/4 ساعت : 00:04

ایتالیا بمباران اخیر یمن را محکوم کرد

دولت ایتالیا به شدت بمباران هوایی اخیر یک زندان در شهر صعده یمن توسط ائتلاف سعودی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که بمباران هوایی یک زندان در شهر صعده یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی منجر به کشته شدن ده‌ها نفر شده است، ولی ائتلاف مشترک عربستان سعودی و امارات از ابتدای وقوع جنایت در زندان صعده یمن، تلاش کرد آن را به انحاء مختلف تکذیب و انکار کند. این در شرایطی است که اسناد ارائه شده از سوی دولت یمن به سازمان‌های بین‌المللی مانند صلیب سرخ و سازمان ملل ادعای‌ دروغین آن‌ها را برملا می‌کند.

ائتلاف عربستان سعودی و امارات جمعه شب با حمله هوایی به زندان مرکزی صعده (شمال غرب یمن)، 87 نفر از زندانیان و کادر آن را به کام مرگ کشاند و 226 نفر را راهی بیمارستان کرد.

این جنایت‌ سعودی‌ها و اماراتی‌‌ها به رغم تلاش برای قطع اینترنت یمن در الحدیده با حمله به ساختمان ارتباطات در این شهر، بازتاب منطقه‌ای و جهانی داشته و سازمان‌های بین‌المللی این اقدام را وحشتناک دانستند و آن را محکوم کردند.

ایتالیا نیز به شدت این جنایت را محکوم کرده است.

بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی وزارت خارجه ایتالیا، دولت این کشور خواستار متوقف شدن درگیری‌های یمن شده است، تجاوز ائتلاف سعودی به این کشور تاکنون تلفات انسانی زیادی را بر جاگذاشته است. دولت ایتالیا از طرف‌های درگیر خواسته است تا فورا به میز مذاکره بازگردند، مذاکراتی که زیر نظر سازمان ملل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.