گروه: اخبار استان خبر: 196910 / تاریخ انتشار : 1400/11/6 ساعت : 16:41
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه بویراحمد خبر داد؛

خداحافظی کهگیلویه و بویراحمد با شهری به نام مادوان/ اکبر آباد و نجف آباد رسما به شهر یاسوج پیوستند+جزییات

پژمان نیک اقابل بیان داشت: با توجه به تغییراتی که شهر یاسوج در ۱۶ سال اخیر داشته است طرح جامع قبلی جواب گوی نیاز امروزی شهر یاسوج نبوده است به همین خاطر باید بازنگری در طرح جامع مرکز استان صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پژمان نیک اقبالی مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه بو بویراحمد از آخرین وضعیت طرح جامع شهر یاسوج خبرداد و افزود: طرح جامعه هر شهر طرحی است که افق های توسعه و پیشرفت یک شهر را برای مدت ۱۰ سال در نظر می گیرد.

 

مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: طرح جامع قبلی شهر یاسوج  در سال ۱۳۸۴ مصوب شده بود و تا الان همان طرح  مورد عمل انجام می گرفت در حالی که از سال ۱۳۸۴ تا به امروز شهر یاسوج تغییرات عمده ای را به چشم دیده است .

 

 وی بیان داشت: با توجه به تغییراتی که شهر یاسوج در ۱۶ سال اخیر داشته است طرح جامع قبلی جواب گوی نیاز امروزی شهر یاسوج نبوده است به همین خاطر باید بازنگری در طرح جامع مرکز استان صورت گیرد.

 

نیک اقبال بیان داشت: این بازنگری از سال ۱۳۹۲ استارت آن زده شده و در سال  سال ۱۳۹۶ به مشاور واگذار شد و در ۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ از شورای عالی شهرسازی و معماری کشور طرح جدید جامع شهر یاسوج یا به عنوان دقیق تر  بازنگری در طرح جامع شهر یاسوج مصوب شد.

 

وی بیان کرد: با مصوب شدن این طرح تغییرات بسیاری در شهر یاسوج صورت می گیرد به صورتی شهر مادوان به شهر یاسوج ملحق می شود و دیگر شهری به صورت مستقل به نام مادوان نخواهیم داشت و این شهر قسمتی از  ناحیه یاسوج می شود همچنین مادوان سفلی، بلهزار و مهریان نیز به شهر  یاسوج ملحق می شوند.

 

 نیک اقبال مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد در پایان افزود: اکبر آباد و نجف آباد که در سال های گذشته به شهر یاسوج ملحق شده بودند ولی به صورت رسمی اعلام نشده بودند نیز به شهر یاسوج ملحق می شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.