گروه: اخبار استان خبر: 197037 / تاریخ انتشار : 1400/11/8 ساعت : 13:30

آیا ظرفیت فعلی شهرداری یاسوج پاسخگوی ارایه خدمات به مناطق الحاق شده جدید است؟/سرنوشت شهرداری مادوان چه می شود؟

الحاق نقاط مختلف شهری نظیر مادوان، مهریان و مادوان سفلی به شمال غرب شهر یاسوج و همچنین الحاق دهیاری های تل خسرو، اکبرآباد و شهرک ولایت به ضلع دیگر شهر یاسوج خود موید عنوان این تحلیل خبری است.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  این روزها وضعیت شهری یاسوج به وضع ناگواری تبدیل شده است، از طرفی نبود بودجه کافی و وضعیت حاکم بر مشاغل شهری دلیل این موضوع شده است و از طرف دیگر برنامه ریزی ها نا مشخص نیز خود موجبات برخی تصمیم گیری های نادرست شده است.

 

اگرچه مسئولین شهری یاسوج تلاش های زیادی را صرف سر وسامان دادن به این وضعیت موجود می کنند اما همچنان گلایه ها ادامه دارد و نیازمند ایجاد یک روحیه و نگرشی نو تا رسیدن به نقطه مطلوب است.

 

هم اعضای شورای شهر و هم شهردار فعلی شهر یاسوج در یک مسیر فکری و حمایتی هستند و عملا دیگر بهانه ای برای انشقاق وجود ندارد و مردم در این بین نظاره گر ایستاده اند.

امید که با تلاش های همگانی این مر موجبات تحقق یک شهر پیشرفته را در آینده نزدیک رقم بزند و چیزی جز زمان مشخص کننده این موضوع نخواهد بود.

 

 
 
 

الحاق نقاط مختلف شهری نظیر مادوان، مهریان و مادوان سفلی به شمال غرب شهر یاسوج و همچنین الحاق دهیاری های تل خسرو، اکبرآباد و شهرک ولایت به ضلع دیگر شهر یاسوج خود موید عنوان این تحلیل خبری است.

 

با وضعیت فعلی که منابع درآمدی شهر یاسوج جوابگوی نیازمندی های این شهر نبود آیا الحاق های فوق به بدتر کردن شرایط منجر نمی شود؟

 

اگر برنامه چنین الحاقی در دستور کار بوده است آیا در بودجه امسال و یا سال بعد پیش بینی های لازم جهت این امر محقق شده است و دولت در این خصوص برنامه ریزی های لازم را دارد؟

 

گفته می شود فرصت دو ماهه ای برای اجرای این الحاق به استان داده شده است و عملا دهیاری ها و شهر مادوان به شهر یاسوج می پیوندند.

 

برخی کارشناسان میگویند عملا پس از الحاق شهر مادوان عنوان شهری محسوب نمی شود و بنابراین شهرداری این شهر با عنوان شهرداری مادوان دیگر نمی تواند به فعالیت خود بپردازد.

 

 

 

در بالا تصویری از بازدید معاون سابق سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد را مشاهده میکنید که عملا شهر مادوان را دارای یک پیچیدگی معرفی کرده بود.

 

طبق پیش بینی ها قرار است شهرداری مادوان با عنوان شهرداری یکی از نواحی شهری شهرداری یاسوج به کار خود ادامه دهد.

 

باید در ادامه دید وضعیت تحولات مدیریتی و شهری در بین مناطق الحاق شده به کجا ختم خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.