گروه: اخبار استان خبر: 197707 / تاریخ انتشار : 1400/11/18 ساعت : 18:59

امیکرون چند روز روی دستانتان می ماند؟

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی کرونا با بیان اینکه باید کانون‌های اصلی را شناسایی کرده و به ماهیت اُمیکرون خوب توجه کنیم، گفت:اُمیکرون تاثیرش روی پوست دراز مدت است و ممکن است تا 8 روز بماند؛بن

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حمید سوری، رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی کرونا درباره اینکه «اکنون وضعیت کرونایی کشور چگونه است؟»،گفت: اُمیکرون با سرعت تاثیر می‌گذارد و مهمترین موضوع  اقدامات فوری است که باید انجام گیرد.

وی ادامه داد: تفاوت اساسی واریانت اُمیکرون با دیگر واریانتها این است که وقت زیادی نداریم و باید به سراغ کارها و برنامه‌هایی برویم که زود جواب بگیریم تا بار ناشی از این اپیدمی را به حداقل برسانیم. 

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی کرونا با بیان اینکه باید کانون‌های اصلی را شناسایی کرده و به ماهیت اُمیکرون خوب توجه کنیم، افزود:اُمیکرون بالاخره تاثیرش روی پوست دراز مدت است و ممکن است تا 8 روز بماند؛ بنابراین بهداشت دست خیلی مهم است.

سوری با بیان اینکه اُمیکرون روی پلاستیک 190 ساعت ماندگاری دارد،ابراز داشت:در خصوص ماندگاری در هوای آزاد نیز مانند واریانت‌های دیگر است؛ چون ویروس خارج از بدن موجود زنده خیلی نمی‌تواند زنده بماند اما پوست و پلاستیک به دلیل ویژگی‌های خود، ماندگاری ویروس را افزایش داده و باعث می‌شود سرعت انتشار بالا رود.

وی درباره «وقوع پیک ششم»،متذکر شد: بله، پیک ششم شروع شده، البته از لحاظ رسمی؛چراکه از سطح منطقه‌ای از چند هفته پیشتر شروع شده بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.