گروه: اخبار استان خبر: 197969 / تاریخ انتشار : 1400/11/23 ساعت : 11:23
در نشست ستاد کرونای کهگیلویه و بویراحمد :

امیکرون در 10 روز اول اسفند وحشی می شود/ فوت دو دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی در اثر کرونا تکذیب شد+تصاویر و فیلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوجی از پیک کرونا در 10 روز اول اسفند در استان کهگیلویه و بویراحمد و خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه در نشست ستاد  استانی کرونا با اشاره به اینکه ۱ میلیون و دویست هزار و یک عدد دز واکسن تا کنون  تزریق شده است گفت: پیک بیماری در ده روز اول اسفندماه است و همچنان باید مانع از برگزاری تجمعات شد و حداکثر سخت گیری ها باید اعمال شود.وی با با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی می تواند فعال شود، گفت: برای دانشگاه ها تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است و از طرفی وضعیت ورزشگاه برای رعایت شیوه نامه ها مناسب نیست.


یزدانپناه استقبال شهروندان از دز سوم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خیرین سلامت برای کمک به دانشگاه می توانند فعال شوند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه بدنبال جذب پزشکان عمومی هستیم  تا نیازهای نیرویی برطرف شود گفت: ماسک های سه لایه کافی  نیست و ماسک های پارچه ای باید استفاده شود، گفت: سازمان صنعت و معدن باید جدی تر برخورد کنند و نظارتی بر شیوه نامه های بهداشتی اصناف صورت نمی گیرد.

 

 
بانشی با بیان اینکه ۱۴۲۵ بازدید به منظور رعایت شیوه نامه های بهداشتی صورت گرفت که  ۳۷ معرفی به مراجع قضایی و ۲۱ مورد پلمپ شد گفت، نظارت ها کاهش پیدا کرده و باید پلمپ ها افزایش پیدا کند‌.
 
 
معاونت بهداشتی با بیان اینکه گروه  صفر تا ۹ سال کمترین ابتلا را داریم، گفت: این گروه چون واکسن دریافت نکردند  و همچنین در مدارس تجمع کردند باید گروهی مسئول شناسایی این افراد برای آموزش آنها در دستور کار قرار دهند. 
 
 
وی افزود: شهرستان دنا در خصوص همکاری برای رعایت شیوه نامه ها در مدارس بیشترین همکاری را داشته است. 
 
 
جهان‌بین با بیان اینکه توزیع ماسک و اقلام بهداشتی صورت گرفت، گفت: برنامه های آموزشی را در برنامه داریم.
 
 
 
 
مدیر کل جمعیت هلال احمر استان افزود: آمادگی برای قرنطینه و همچنین کمک به کادر درمان وجود دارد.
 
 
معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه ۴۴۶ بازدید، ۳۲۱ تذکر، ۱۱۲ اخطار، ۱۳ پلمپ صورت گرفت، گفت: در حوزه جلوگیری از مراسمات عروسی ۱۷مورد جلوگیری صورت گرفت.
 
 
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گفت: جامعه هدف یعنی صنوف در برابر نظارت بر شیوه نامه مقاومت می کنند.
 
 
صالحی به ۲۰۷ بازرسی و ۱۴ پلمپ در استان اشاره کرد.
 
 
سرپرست اموزش و پرورش استان گفت: در حوزه واکسن دز اول  ۹۸ و هفت دهم درصد و دز دوم بیش از ۹۳ درصد است.
 
 
وی خطاب به یزدانپناه گفت: مدارس تعطیل می شود اما مراسمات عروسی و عزا، برنامه ها برگزار می شود در این میان تنها سیستم آموزشی در دو سال اخیر آسیب دیده است.
 
 
 
 
عزت خواه با بیان اینکه مدارس شهری و مدت زمان آن برای تعطیلی مشخص شود، گفت: برای مدارس تصمیم گیری ها به  شهرستان ها واگذار شودجهانبخش با بیان اینکه مسابقات استانی تعطیل شد، گفت: ۳۰ درصد اماکن ورزشی اعلام شد فعالیت کنند و شهرستان بهمئی و کهگیلویه تعطیل اعلام شد.

 

مدیر کل صنعت و معدن استان با بیان اینکه افرادی وارد بازار می شوند که دچار عادی انگاری شده و شیوه نامه ها را رعایت نمی کنند، گفت: گشت های مشترک با محوریت تعزیرات حکومتی ادامه دارد.
 
 
حسین پور از کافی شاپ ها به عنوان یک معضل یاد کرد، و گفت: در زمانی که بازار تعطیل می شود کافی شاپ ها فعالیت دارند.
 
 
وی افزود: پیشنهاد این است که کافی شاپ ها تا ساعت هشت فعالیت کنند.
 
 
استاندار در پاسخ گفت: جاهایی مانند کافی شاپ ها اعلام نشده تعطیل شوند و اگر شیوه نامه ها رعایت نشده باشد باید با متخلفان برخورد شود، همه مردم تخلفی ندارد بلکه افرادی که تخلف دارند باید با آنها برخورد کنند. 
 
 
احمدزاده با بیان اینکه نمی خواهیم کسب و کار مردم آسیب ببیند، گفت: زندگی مردم و کسب آنها باید مهم شمرده شود و مخل آنها نباید باشیم اما هر فروشگاهی که دستورالعمل ها را رعایت نکردند متولیان امر موظف هستند آن مکان پلمپ شود.
 
 
وی افزود: سیاست عمومی بر آموزش حضوری مدارس و دانشگاه ها دارد، اما در هر مدرسه ای که الودگی ایجاد شد باید تعطیل شود.
 
 
استاندار با بیان اینکه فرمانداران اگر احساس کنند یک شهرستان در معرض آلودگی شدید است، اختیار تعطیلی یک هفته ای برای عادی شدن شرایط را دارند، گفت: در مدارس کلاس ها در صورت تعطیلی ها باید به صورت غیر حضوری باشد اما به طور کلی تعطیلی مطلق در صنوف و ادارات و مدارس نداریم.
 
 
 
وی با بیان اینکه کارمندانی که در معرض خطر هستند نباید در محل کار حاضر شوند، گفت: کارمند دولت درصورت آلودگی به کرونا باید آزمایش و تست به همراه داشته باشد.
 
 
احمدزاده با بیان اینکه در ستاد ملی کرونا برای کشور تصمیم می گیرد، گفت: در ستاد کرونا در هیچ کجا اعلام نشده تعطیل شوند  در این راستا استخرها با تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه ها می توانند فعالیت کنند. 
 
 
احمدزاده گفت: پلمپ ها صنوف مختلف توسط بهداشت به صورت محدود نه مطلق دنبال شود.
 
 
فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه شهرستان  به دلیل مرکزیت منشأ تجمع جشنواره ها برنامه ها و ازدحام ها است و بین کریدور شمال و جنوب است و اگر این منطقه کنترل شود مابقی مناطق کنترل می شود، گفت: ادارات کل از شیوه نامه های شهرستان بویراحمد تبعیت کنند.
 
 
مهدوی مطلق با بیان اینکه مهدکودک ها و پیش دبستانی ها در هفته گذشته تعطیل شد و نتیجه آن کاهش آمار مبتلایان بود، گفت: در شب های گذشته شهر یاسوج سرم دچار کمبود می شد و امکانات جواب نمی دهد بنابراین تقاضا داریم برنامه ها همایش ها و جشنواره ها با تعطیل یا با حداقل جمعیت برگزار شود.
 
 
وی افزود: اینکه نشست های ادارای تعطیل شده یا بالاتر از ۵۰ نفر نباشد.
 
 
معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه تجربه های سال گذشته در مدیریت کرونا از قبیل واردات واکسن، تجهیز تخت ها، تا امروز ادامه دارد، گفت: شخص رئیس جمهور به تعطیلی کلاس اشاره کرد و نه اینکه مدرسه تعطیل شود. 
 
 
هاشمی با بیان اینکه برای تعطیلی مدارس پرخطر مشکلی وجود ندارد، گفت: فوت دو نفر دانش آموز در اثر کرونا صحت ندارد. 
 
 
وی با بیان اینکه ۵ درصد کارکنان دولت واکسن تزریق نکرده اند، گفت: کارمندانی که واکسن تزریق نکرده اند  تشویق و ترغیب شوند 
 
 
 
هاشمی با بیان اینکه تاکسی ها و اتوبوس های درون شهری توسط فرماندار کنترل شود و واکسن آنها تزریق شود و کارت واکسن آنها نشان داده شود، گفت: در شهرهای قرمز مهدکودک ها و مادران که فرزند زیر شش سال دارند برای آنها دروکاری درنظر گرفته شود از طرفی برای بیماران امیکرون ۵ روز تعطیل اعلام شده است.
 
 
در حال تکمیل///

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.