گروه: اخبار استان خبر: 198182 / تاریخ انتشار : 1400/11/27 ساعت : 07:45

خطر در کمین پارک‌های ساحلی یاسوج+تصاویر

پارک‌های ساحلی رودخانه بشار یاسوج به دلیل عدم احداث دیوار حائل در فصل بارش در حال تخریب شدن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از مهمترین موضوعات در طراحی و پیاده سازی یک پارک کناره رودخانه احداث دیوار حائل برای جلوگیری از ریزش و تخریب قسمت های کناره پارک به درون رودخانه و هدر رفت بیت المال است.

باران‌های سیل آسای بهار 98 یاسوج بسیاری از مکان‌های پایتخت طبیعت ایران را بی نصیب نگذاشت و پارک غدیر در سیل خروشان رودخانه بشار غرق شد و نیمی از پارک هم تخریب شد.

بسیاری از مسئولان خشک‌سالی را بهانه‌ای برای احداث نکردن دیوار حائل برای آن عنوان می کردند که باعث شد این پارک با تمام زیبایی هایش در کنار جاده کنار گذر ساحلی یاسوج  کم کم به رودخانه ریخته شود.

با گذشت بیش از دو سال  از این موضوع مسئولان شهری از سیل های بهار 98 درس نگرفته اند و بدون توجه به خطرات هیچ گونه اقدامی برای احداث دیوار حائل در کنار پارک های کمربند ساحلی رودخانه بشار نکردند.

 

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است بخشی از پارک مهرورزی شهر یاسوج بر اثر بارش ها و طغیان رودخانه کم کم در حال تخریب شدن است که این موضوع می تواند زنگ خطری برای مسئولین حوزه شهری باشد و این احتمال وجود دارد جان برخی شهروندان بر اثر همین ساده اندیشی ها به خطر بیافتند همچنین عدم  توجه به ساخت دیوار حائل باعث تخریب پارکی شود که با هزینه بیت المال و مالیات دهندگان یاسوجی ساخته شده است.

با توجه به اینکه هنوز در فصل زمستان به سر می بریم  پس باید نگران این موضوع باشم که بخش عظیم تری از این پارک تخریب شود.

 

آیا بهتر نیست مسئولین شهری و استانی از اتفاقات ایام نوروز 98 درس بگیرند و با احداث دیوار حائل کناره پارک های مجاور با رودخانه بشار این مشکل را بر طرف سازند.

 

متاسفانه کناره پارک های کمربند ساحلی در یاسوج با کمترین سیل و بارش از بین خواهد رفت چون مطالعات اصولی و عملیات فنی بستر سازی و سیل بند سازی و دیوار  حائل آن عملی نشده است و فقط کف رودخانه سنگ چینی شده که به همین دلیل آب منحرف شده و منجر به از بین رفتن کناره پارک می شود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.