گروه: اخبار استان خبر: 198458 / تاریخ انتشار : 1400/12/6 ساعت : 09:55

معمای دوسر باخت پارک جنگلی یاسوج/امکانات نگین پایتخت طبیعت ایران در حال نابودی و بیخیالی مسئولان+تصاویر

مسئله پارک جنگلی یاسوج به عینه نشان از بازی دو سر باخت شهردار و مجموعه شورای شهر میدهد که همچنان با شعارهایشان فاصله زیادی دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،بعد از همه‌گیری کرونا و با توجه به پروتکل‌های بهداشتی بسیاری از تفرجگاه‌ها، پارک و مناطق اقامتی در سراسر کشور و بالطبع آن استان کهگیلویه وبویراحمد و شهر یاسوج تعطیل شدند،که همین موضوع باعث ضربه‌زدن و از بین رفتن بسیاری از زیرساخت‌های این اماکن تفریحی بویژه در مرکز استان شده است.

تعطیلی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها مختص تنها مردم نیست، اما متأسفانه دیده می شود دستگاه‌های متولی که وظیفه حفاظت و نگهداری از این اماکن را دارند نیز در تعطیلی به‌سر می‌برند که نمونه بارز آن بی اهمیت جلوه دادن نسبت به بسیاری از تفرجگاه‌های گردشگری تفریحی یاسوج همانند پارک جنگلی به عنوان نگین طبیعی این شهر بوده است.

یاسوج یا همان پایتخت طبیعت با قرار گرفتن در دامنه رشته کوه سر به فلک کشیده دنا در محاصره درختان بلوط از آب و هوای معتدل و فضایی زیبا در تمام فصول سال برخوردار بوده که همین مزیت خوب و بالقوه باعث شده که همه ساله مسافران و گردشگران زیادی به این شهر مسافرت کنند.

سوءمدیریت ها و نابودی یک ظرفیت نهفته

یاسوج با تمام زیبایی‌ها و پتانسیل اما در حصار سوءمدیریت های زیادی قرار دارد که باعث شده این شهر زیبا  به سختی نفس بکشد و این موضوع باعث نابودی زیرساخت های زیادی در این شهر شده است.

هرچند که روز به روز بر ساکنان شهر یاسوج به عنوان پیشانی استان افزوده می‌شود،اما زیرساخت‌های رفاهی و عمومی آن تقریباً دست نخورده باقی مانده و ضعف شدید در این بخش آینده‌ای نامعلوم را برای پایتخت طبیعت ایران رقم زده است.

پارک جنگلی یاسوج در شمالی ترین نقطه یاسوج واقع شده که مسافران آن را با نام بام یاسوج در ذهن دارند،منطقه ای که با موقعیت خاص و مشرف بر شهر یاسوج و مناطق حاشیه‌ای آن در تمام ایام سال فضایی مناسب برای تفریح و تفرج مردم شهر، مسافران و گردشگران به وجود آورده است.

پارک جنگلی یاسوج که با داشتن این ظرفیت ها میتوانست و میتواند یکی از اماکن مهم در جذب سرمایه گذاری، توریست پذیری و ظرفیت های بالقوه برای مرکز استان باشد در سالهای اخیر با بی مهری زیادی روبه شده و همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد.

نگین پایتخت طبیعت ایران در حال نابودی و بیخیالی مسئولان امر؟

قلع و قم بی رویه درختان بلوط، نبود زیر ساخت های مهم درامر گردشگری، نداشتن مبلمان در راستای زیبا سازی این پارک کوهستانی، روشنایی ناکافی،از بین رفتن زیرساخت های تفریحی، توجه نکردن به طرح جامع گردشگری این پارک باعث شده آنچنان که باید و شاید این پارک نتواند داشته های خود را به نمایش بگذارد.

هرچند در دور چهارم شورای یاسوج موضوع سرمایه‌گذاری وزارت نفت در پارک جنگلی یاسوج مطرح شد، موضوعی که همواره تحت عنوان جذب سرمایه‌گذار برای توسعه شهری شعار داوطلبان شورای شهر و شهرداران بوده و هست، اما متأسفانه در گیر و دار اختلافات و ندانم کاری‌ها موضوع سرمایه‌گذاری وزارت نفت در پارک جنگلی یاسوج منتفی شد.

در دو سال اخیر دربحبوحه‌ شیوع ویروس کرونا و سایه افکندن این ویروس خطرناک بر زندگی و فعالیت‌های جامعه و همزمان با تعطیلی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، این فضاها در شهر یاسوج حال و روز خوشی ندارند.

پارک جنگلی یاسوج که همواره روشنایی آن دغدغه‌ی مهم مسافران و مردم  بود در سالهای اخیر عملیات روشنایی آن با صرف بودجه چند میلیاردی به سرانجام رسید،اما متأسفانه در سایه عدم نظارت و نگهداری صحیح از این امکانات و توجه ناکافی به مقوله بیت المال،بسیاری از این چراغ ها توسط برخی افراد تخریب شده و به سرقت رفته است.

آقای شهردار خداقوت!

متاسفانه شواهدی در این پارک زیبا دیده می شود که جای تامل دارد و فقر فرهنگی را فریاد می زند، افرادی‌که در فقر شدید فرهنگی به سر می برند، متاسفانه به خود اجازه می دهند که  به هر شکلی که می خواهند به اموال عمومی لطمه های جبران ناپذیری بزنند.

یکی از این موارد که طعم تلخ آن را تمام شهروندان یاسوجی به خوبی حس کرده اند، از بین بردن بیت المال و سرمایه های عمومی در پارک جنگلی یاسوج بوده که متاسفانه در بیشتر موارد افراد ناشناس با از بین بردن آنها دست به تخریب و سرقت چراغ های میلیونی آن زده اند.

معمای دوسر باخت پارک جنگلی یاسوج!

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است تعداد زیادی از تیرهای چراغ برق پارک جنگلی یاسوج شکسته اند و باعث شده که شب هنگام فضای پارک تاریک  بوده و لذت زیبای گردش در شب را از همشهریان بگیرد.

این موضوع به عینه نشان از بازی دو سر باخت شهردار و مجموعه شورای شهر میدهد که همچنان با شعارهایشان فاصله زیادی دارند و نتوانسته اند مردم را در زمینه توسعه عمرانی و توسعه فضای عمومی راضی نگه دارند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.