گروه: اخبار استان خبر: 199069 / تاریخ انتشار : 1400/12/13 ساعت : 22:20
وعده های سرخرمن از جنس شهردار و شورای شهر:

پارک جنگلی یاسوج در حاشیه مدیران/آقای استاندار شخصاً ورود کنید+تصاویر

طرح بزرگ جامع پارک جنگلی آبشار یاسوج که میتواند با اجرای آن تحولی بزرگ در زمینه اشتغال، اقتصاد، گردشگری و توسعه شهر یاسوج بوجود آورد امروز در کجای عمل و اجرا قرار داردو چرا همچنان بلاتکلیف مانده است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،اجرای طرح جامع پارک جنگلی و آبشار یاسوج نسخه شفابخش شهرداری برای پارک جنگلی یاسوج بود که با اجرای آن زمینه رونق در صنعت گردشگری در استان فراهم میشد و این پارک زیبا در شمال خاوری پایتخت طبیعت از این بی سروسامانی رهایی می یابید.

پارک بکر و طبیعی جنگلی یاسوج در حاشیه شمالی شهر توریستی یاسوج با پوشش درختانی مانند بلوط، زالزالک و کیکم وحشی و آب و هوایی معتدل دارد و پس از آبشار این شهر، این پارک جذاب، دومین مکان مورد علاقه گردشگران محسوب می شود.

پروژه ای در حد شعار!!

پارک جنگلی که به بام و پیشانی شهر یاسوج معروف شده به دلیل تمایز زیبای پایتخت طبیعت و چشم انداز بسیار دل انگیزی که دارد هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.

به گفته مسئولان شهری از جمله شهردار و شورای شهر اجرای طرح جامع پارک جنگلی و آبشار یاسوج یاسوج را متحول خواهد کرد و تا حدود زیادی می تواند به بخش های مختلف استان از جمله ایجاد اشتغال پایدار، گردشگری، درآمدزایی و دیگر موارد رونق ببخشد.

آقایان، این طرح به کجا رسید؟

اصلاح مسیرهای دسترسی فعلی، تعریف مسیرهای جدید، پیش بینی پارکینگ با ظرفیت های متفاوت، منع دسترسی خودرویی به پارک اصلی آبشار، تعریف کاربری برای ۷ تپه پارک جنگلی، تعریف مسیرهای اختصاصی پیاده روی، دوچرخه سواری، پیش بینی تله سیژ و مسیر اسکی زمستانی از جمله کارهای مورد نظر در این طرح است که با تعیین مشاور و کاررسانه های شهرداری و در بوق و کَرنا کردن آن بالاخره به سرانجام رسید، اما چه سود؟!

در این پروژه بزرگ ،طرح بادی جامپینگ، اسکیت، زمین والیبال، سکوهای بازدید، سکوهای نشیمن خانوادگی، هتل، رستوران، ایستگاه تله کابین، دیواره ی صخره نوردی، ادیتوریوم، مسجد و فضای فرهنگی، فضاهای اقامتی، تفریحی، خدماتی و تجاری و موارد دیگر دیده شده است.

اما امروز سئوالی که در ذهن مردم این دیار و گردشگران باقی مانده این است، این طرح به کجاست رسیده و چرا هنوز بعد از دوسال از اجرای و به تصویب رسیدن این پروژه بزرگ گردشگری همچنان راکد مانده است.

پارک جنگلی یاسوج در حاشیه مدیران!

این طرح که میتواند با اجرای آن تحولی بزرگ در زمینه اشتغال، اقتصاد، گردشگری و توسعه شهر یاسوج بوجود آورد امروز در کجای عمل و اجرا قرار دارد و چرا در حاشیه سخنان و گلاویز های شهردار و شورای شهر همچنان در بلاتکلیفی مانده است.

چرا مسئولان امور شهری امروز فقط به وعده وعیده های تکراری خود  بسنده کرده و به جرء وعده های پشت سر هم ،حرکتی برای نوسازی و به حرکت درآوردن این پروژه مهم نمی کنند.

به گفته مسئولان در طرح جامع پارک جنگلی و آبشار یاسوج ۲۱۰ هکتار از اراضی این دو منطقه مورد مطالعه و طراحی قرار گرفته است و حتی مشاور طرح اجرای این طرح را به نیمه راه رسانده ، اما راکد مانده آن موضوعی است که امروز جای ابهام های زیادی را برجای گذاشته است.

آقای استاندار شخصاً ورود کنید!

با این اوصاف می طلبد مسئولان اجرایی استان از جمله استاندار، خود آستین همت را بالا بزند و برای به سرانجام رساندن این پروژه اقدام کند.

هرچند که استاندار و معاونین وی از عملکرد شهرداران استان از جمله شهردار مرکز استان نارضایتی خود را ابراز کرده اند، میطلبد مسئولان روحیه مطالبه گری در سیستم جریانی جدید فکری برای به سرانجام رسیدن این پروژه بزرگ و حیاتی گام های موثری بردارند.

هرچند به گفته شهردار پارک طبیعی جنگلی یاسوج به مساحت بیش از ۹۳۰ هکتار پیش از این، فاقد زیرساخت‌های مختلف از جمله آب آشامیدنی، روشنایی و گاز بود و امکان حضور خانواده ها و گردشگران در این محیط فراهم نبود اما ظرف دو سال گذشته تاکنون با تعریف و با بهره برداری از پروژه های برق، آب و گاز فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری در این پارک رقم خواهد زد.

لازم به ذکر است سال ۹۷ واگذاری پارک جنگلی یاسوج به شرکت نفت برای ساخت مجتمع تفریحی واکنش‌هایی در پی داشت و برخی اعضای شورای شهر یاسوج، مخالفت خود را با اجرای چنین طرحی اعلام کردند اما برخی دیگر از مسئولان معتقد بودند چنین طرحی سبب رونق صنعت گردشگری استان خواهد شد.

مدیریت پارک جنگلی یاسوج در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت دهم به کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۸۹ به شهرداری یاسوج واگذار شد، این در حالی است که تا قبل از آن زیر نظر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بود.

طرح ساخت این پارک کش و قوس های فراوانی را پشت سر گذاشته است و بارها بر سر این پارک چانه زنی هایی از سوی شرکت نفت، مسئولان شهرداری، منابع طبیعی و دیگر دستگاه ها صورت گرفته و هریک خواب هایی برای این پارک دیده اند.

 

انتهای پیام
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.