گروه: اخبار استان خبر: 199520 / تاریخ انتشار : 1400/12/20 ساعت : 15:25

بلاتکلیفی بیمارستان چرام صدای امام جمعه را هم درآورد/افشار خطاب به استاندار و نماینده: این مساله یکبار برای همیشه تعیین تکلیف شود

عدم پیشرفت پروژه احداث بیمارستان شهرستان چرام با واکنش امام جمعه شهرستان همراه بود و از استاندار و نماینده شهرستان خواست این مساله یکبار برای همیشه تعیین تکلیف شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ساکنان شهرستان ۳۶ هزار نفری چرام بیش از ۴۵ سال است که برای دریافت خدمات درمانی ۳۰کیلومتر مسافت را بطور رفت و برگشت به شهرستان کهگیلویه می پیمایند و طی این سالها با توجه به نامناسب بودن مسیر ارتباطی تعداد زیادی از آنان قبل از رسیدن به بیمارستان امام خمینی دهدشت جان خود را از دست دادند.

کلنگ زنی بیمارستان در سال ۹۶ و کمبود اعتبارات

مطالبه گری  مردم چرام در راستای بهره مندی از خدمات درمانی و بهداشتی مطلوب طی چندین مرحله موجب شد  تا بالاخره مسئولان در سال ۹۶ کلنگ بیمارستان ۳۲ تختخوابی این شهرستان را به زمین بزنند و رویای چندین ساله آنها را در مسیر تحقق قرار دهند.

عملیات اجرایی بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و با زیربنای سه هزار و ۸۰۰ متر مربع در ۲ مرحله و ۶ طبقه در سال ۹۶آغاز شد و مثل همه پروژه ها خاکبرداری و دیوار کشی آن از سوی پیمانکار امید تازه ای در دل مردم برای داشتن یک بیمارستان خوب ایجادکرد ولی به دلایل مختلف و بروکراسی اداری روند اجرایی خوبی نداشته است.

 

بیمارستان به مناقصه می رود

 سید عبدالرحمان توفیقیان گفت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام با توجه به قول مساعد دانشگاه علوم پزشکی به زودی به مناقصه خواهد رفت.

او بهره برداری از این پروژه را یکی از اولویت ها دانست و گفت: روند اجرایی آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

توفیقیان گفت: بیمارستان چرام در زمینی به مساحت چهار هزار و ۴۰۰ متر مربع در ۶  طبقه احداث خواهد شد.

کار محوطه‌سازی و تجهیز کارگاه این بیمارستان در سال‌های گذشته انجام ولی به دلایل مختلف روند اجرایی این طرح متوقف شد.

 

نگرانی مردم از فرسایشی شدن پروژه

خطیب جمعه چرام ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام فروردین سال ۹۶ کلنگ زنی شد و قرار بود طی سه سال به بهره برداری برسد بیان داشت: بیمارستان چرام پس از گذشت چهار سال به علت کمبود اعتبار، پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته و مردم این شهرستان از فرسایشی شدن این پروژه نگران هستند.


حجت الاسلام و المسلمین افشار گفت: با شیوع کرونا که توجه ویژه به مقوله بهداشت و زیر ساخت های درمانی صورت گرفت اما کرونا هم تاثیرچندانی در روند اجرایی این طرح بلاتکلیف ایجاد نکرد.

وی افزود: شلوغی بیمارستان دهدشت که چند شهرستان و شهر، بیماران خود را برای مداوا به آنجا اعزام میکنند موجبات طول درمان و ناراحتی مردم شده است و گفتن این مطالبه مهم مردمی در چندین خطبه نماز جمعه نیز تاثیر چندانی در عزم مسولین مربوطه بوجود نیاورده است.

این مساله یکبار برای همیشه تعیین تکلیف شود

افشار بیان داشت: طبق آخرین خبری که از ریاست محترم سابق علوم پزشکی نقل شد ،چندین میلیارد پول برای بیمارستان چرام تخصیص داده شده است که تا این لحظه اقدامی صورت نگرفته است.

خطیب جمعه چرام در پایان افزود: نماینده محترم دولت ،استاندار محترم و ارزشی جناب آقای دکتر احمد زاده و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جناب آقای موحد مطالبه مردم چرام این است، به موضوع بیمارستان چرام ورود جدی کنید و این موضوع یکبار و برای همیشه تعیین تکلیف شود و امید را به مردم برگردانید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.