گروه: اخبار استان خبر: 199747 / تاریخ انتشار : 1401/1/13 ساعت : 12:41

محور ارتباطی سی سخت به پاتاوه همچنان گرفتار معارضات محلی+تصاویر

محور سی سخت به پاتاوه از مسیر روستای کریک که یکی از محورهای پرتردد شهرستان دنا بوده پس از گذشت دو دهه از افتتاح، همچنان نیاز به بهسازی و200 متر آسفالت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پس از گذشت حدود دو دهه از افتتاح محور ارتباطی سی سخت مرکز شهرستان دنا به شهر پاتاوه از مسیر روستای کریک که یکی از محورهای پر تردد شهرستان دنا بوده همچنان نیاز به بهسازی و آسفالت 200از مسیر خود است.

این محور که شهر سی سخت را به استان اصفهان نیز متصل می کند و با عبور از روستای توریستی "بیاره" و "کریک" به شهر پاتاوه می رسد که بعد از قریب دو دهه به دلیل وجود معارضات اجتماعی از سوی مالکان باغات همجوار آن، عملیات های اجرایی و پایانی آن صورت نگرفته است.

این محور حجم تردد بالایی از سوی مسافرانی که قصد دارند از سی سخت به شهر یاسوج یا پاتاوه حرکت کنند، دارد که عدم اجرای عملیات آسفات آن مشکلاتی برای تردد خودروها به وجود می آورد.

 

در روزهای بارانی و برفی، این محور که حدود 100 متر از آن نیازمند تعریض و آسفالت است، وضعیت نامطلوبی پیدا می کند که در برخی موارد شاهد بروز تصادفات و حوادثی برای رانندگان در این مسیر هستیم.

 
 

جاده کمربندی کریک به سی سخت که در سال 82 عملیات اجرایی و نقشه برداری آن شروع شد در سال 84 با پیشرفت قابل توجهی اغاز و تا سال 88 ادامه داشت از سال 88 تا کنون به دلایلی از جمله معارضات و راکد ماندن کار اجرایی و پیشرفت میدانی این پروژه به کما رفت تا اینکه در سال93 با پیشرفت قابل توجهی شروع به فعالیت دوباره کرد و تا حدودی عملیات اجرایی آن پیشرفت داشت.

اکنون که چندین سال  سال از افتتاح این جاده می گذرد، همچنان مقداری از این جاده ارتباطی خاکی مانده است و مشکلاتی را برای شهروندان و مسافران به وجود آورده است.
 
 
 
ناصر رهامی عضو شورای شهر سی سخت در نشست اعضای شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با استاندار در اسفند1400گفت:  300متر جاده ارتباطی یاسوج اصفهان به سی سخت که از روستاهای کریک و بیارم می‌گذرد، از سال 82 تاکنون 3 نماینده مجلس، 6 استاندار، 7 فرماندار، 8 مدیرکل راه و شهرسازی تغییر کرده ولی این 300 متر ساخته نشده است.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.