گروه: اخبار استان خبر: 199811 / تاریخ انتشار : 1401/1/8 ساعت : 08:29

جاده ناامن "کوه گل" سی سخت چشم انتظار تحقق وعده ها+تصاویر

جاده دسترسی منطقه گردشگری "کوه گل" سی سخت از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و همچنان چشم انتظار تحقق وعده های ایمن سازی مسئولان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در میان پدیده های دیدنی کشورمان منطقه ای زیبا و بکر به نام "کوه گل" وجود دارد، که طبیعت دل انگیزش چنان گردشگران و طبیعت دوستان را شیفته ی خود کرده است، که برای دیدن آن از دورترین نقاط ایران به این منطقه سفر می کنند.

این منطقه ی زیبا که در شهر "سی سخت" شهرستان دنا، استان کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد، از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران به شمار می رود، و بدون اغراق بهشتی زمینی را برای عاشقان طبیعت تداعی می کند.

شهر توریستی سی‌سخت سالانه به دلیل آب و هوایی که دارد یکی از مهم‌ترین مناطق گردش‌ پذیر مناطق جنبوب کشور به شمار می‌رود، سالانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور است که برای دیدن از مناطق بکر و زیبای خدادادی وارد شهر سی سخت می‌شوند با مشکلات متعددی از جمله نبود امکانات رفاهی اولیه، مکان مناسب برای اسکان و جاده‌های پرخطر روبه رو بوده‌اند. 

جاده‌های گردشگری شهر سی‌سخت فاقد هرگونه علائم راهنمایی و رانندگی و گارد ریل کنار جاده است که در چند سال اخیر باعث تصادفات زیادی که گاها منجر به مرگ شده است، اما متاسفانه اداره راهداری و میراث فرهنگی عکس العملی از خود نشان نمی دهند و نسبت به برطرف کردن مشکلات موجود اقدامی صورت نمی‌گیرد که جای بسی نگرانی است که چرا مسافران  و گردشگرانی که وارد مناطق گردشگری دنا می‌شوند باید با خاطره‌ای تلخ شهر سی سخت را ترک کنند که می طلبد سازمان بازرسی، استانداری و گردشگری استان فکری به حال این مشکل اساسی که همیشه همراه گردشگران بوده است کنند. 

گفتنی است آبان ماه سال 1400 جاده گردشگری چشمه میشی و کوه گل سی سخت بااعتباری بالغ بر ۷میلیارد تومان با حضور روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، مصباح نژاد امام جمعه سی سخت، درخشان زاده فرماندار دنا،سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری و دیگر مسئولین استانی کلنگ زنی شد و طبق گفته سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری پیمانکار جاده فورا شروع به کار خواهدکرد و مشکلات پیش روی جاده گردشگری را حل وفصل خواهد کرد که متاسفانه با گذشت چندماه هنوز هیچ عملیاتی بر روی این جاده اپجام نگرفته است.

در آذرماه سال جاری سقوط یک دستگاه خودرو از مسافران کوه گل به ته دره و جان باختن یکی از سرنشینان تلنگری به مسئولان زده که هرچه زودتر به فکر بهسازی این جاده باشند، چرا که در ایام نوروز و تابستان مسافران زیادی به این منطقه سفر می کنند که نا ایمن بودن این جاده می تواند جان مسفرران و شهروندان را به خطر بیندازد.

 
همچنین به دلیل کوهستانی بودن منطقه گردشگری کوه گل، خطر سقوط سنگ و صخره به جاده و ایجاد حادثه برای مسافران وجود دارد. پس از بارش باران و برف و سست شدن خاک این خطر دوچندان می شود، که مسئولان باید برای این موضوع چاره اندیشی کنند.
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.