گروه: اخبار استان خبر: 199921 / تاریخ انتشار : 1400/12/29 ساعت : 11:58
گزارش ویژه:

هزینه های میلیونی ساخت قبور لاکچری در کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر

هزینه های سنگین در مراسمات ترحیم و ساخت گنبد و بارگاه در آرامستان های استان یک معضل جدی بوده که در حال تبدیل شدن به یک معضل اجتماعی و اخلاقی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، یکی از آسیب های جدی که چند سالی است کم کم در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ غیرمتعارف در کهگیلویه وبویراحمد شده است بحث ساخت بارگاه و مناره های چنده میلیونی در آرامستان ها است.

متاسفانه در طی چند سال گذشته قیمت سنگ قبر ها نیز با افزایش چندین برابری همراه بوده است به طوری که کمترین سنگ قبر در شهرستان های کوچک از قیمت12میلیون شروع و تا 500میلیون تومان نیز می رسد.

این افزایش قیمت ها باعث شده است تا خانواده های فقیر و مستضعف که توانایی خرید سنگ قبر های میلیونی را نداشته باشند اقدام به قرض و یا پول سودی برای تامین هزینه های قبر و ساخت بارگاه در آرامستان کنند.

فرهنگ غلط چشم و هم چشمی یکی از آسیب های جدی در این استان به خصوص در بحث ساخت مقبره در آرامستان ها است که این مهم به شدت در آرامستان ها و از سوی خانواده های متوفیان در حال افزایش است.

متاسفانه جدیدا در برخی شهرستان های استان اقدام به نصب شیرهای سنگی که قیمت آنان بالای 50میلیون تومان می باشند را بر روی سنگ قبرها می گذارند که این موضوع به خودی خود به یک معضل فرهنگی تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان نیز هفته گذشه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده نیز به این موضوع مهم اشاره کرده است و خواستار پیشگیری از این خرده فرهنگ غلط در جای جای استان به همت شورای فرهنگ عمومی شده است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.