گروه: اخبار استان خبر: 200341 / تاریخ انتشار : 1401/1/12 ساعت : 10:56

ماجرای کشف لاشه عجیب یک جانور در شهرستان دنا چه بود؟+فیلم

اداره محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نسبت به اسکلت عجیب کشف شده در روستای بن زرد شهرستان دنا واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روز گذشته انتشار فیلمی از کشف لاشه یک حیوان عجیسب در روستای بن زرد شهرستان دنا در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

کشاورزان و باغداران روستای بن‌زرد که مشغول لای‌روبی جوی آب مزارع و باغات خود بودند با اسکلت موجودی عجیب و ناشناخته برخورد کردند، این جانور عجیب دارای دوپای دراز و دست‌های کوچک و شبیه به دایناسور هست.


این اسکلت جهت تحقیقات و بررسی به محیط زیست استان انتقال داده شد.

محیط زیست استان پس از بررسی های انجام شده درباره این لاشه توضیحاتی داد و آن را از گونه سگ سانان عنوان کردند و اعلام کردند این لاشه چندان هم عجیب نیست.

رئیس اداره روابط عمومی محیط زیست استان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: ارتفاع جثه انواع سگ ها از نظر کارشناسان بسته به نژاد آنها بین ۱۵ تا ۷۶ سانتی متر متغیر است.

سینایی افزود: آناتومی استخوان بندی سگ طوری است که استخوان های لگن متصل به ستون فقرات است اما استخوان های دست و بازو بمنظور انعطاف پذیری بیشتر  توسط غضروف به ستون فقرات متصل می‌شود که به راحتی قابل جدا شدن است.

وی گفت: اسکلت کشف شده مربوط به خانواده سگ سانان است که مدت زیادی از مرگ آن می‌گذرد و استخوان های دست و بازو از ستون فقرات جدا شده اما استخوان های پا هنوز متصل است و کمی عجیب بنظر می‌رسد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.