گروه: اخبار استان خبر: 201645 / تاریخ انتشار : 1401/2/6 ساعت : 12:04

اوباما: مردم به دلیل انتشار اطلاعات اشتباه در فضای مجازی جان خود را از دست می‌دهند

رییس جمهور اسبق آمریکا نسبت به تهدیدات فضای مجازی و خطراتی که برای مردم آمریکا به همراه دارد اظهار نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس باراک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا در سخنرانی خود در دانشگاه استنفورد نسبت به انتشار مطالب نادرست در فضای مجازی و تهدید جان شهروندان آمریکایی به شدت اظهار نگرانی کرد و از شرکت‌های فناوری خواست تا هر چه سریعتر راه حلی عملی برای آن بیابند.

 

به نقل از پایگاه خبری سی نت، باراک اوباما در این سخنرانی نسبت به انتشار موج عظیمی از اطلاعات نادرست در فضای مجازی هشدار داد و آن را تهدیدی جدی علیه دموکراسی در آمریکا دانست.

 

وی همچنین در شرکت‌های فناوری خواست تا پلتفرم‌های پرکاربر را مدیریت کنند و بر انتشار اطلاعات در این پلتفرم‌ها نظارت داشته باشند. اوباما تاکید کرد: به نظر می‌رسد امروز پلتفرم‌های مجازی ما را به سمت اشتباهی هدایت می‌کنند.

 

وی با اشاره به انتشار اطلاعات نادرست در سال‌های اخیر در مورد بیماری کرونا و واکسن‌های ساخته شده برای مبارزه با این همه گیری عنوان کرد: ما هیچ مشکلی نداریم که دانشمندان ما واکسن‌هایی منحصر به فرد در جهان برای مبارزه با کرونا ساخته اند و تا به امروز آزمایش بالینی این واکسن‌ها روی میلیون‌ها نفر آزمایش شده است. اما به دلیل انتشار اطلاعات و داده‌های اشتباه از این واکسن‌ها هنوز از هر ۵ آمریکایی یک نفر هیچ تمایلی برای دریافت واکسن کرونا ندارد و از این طریق هم خود و هم تمامی اطرافیان خود و در نتیجه جامعه را در معرض خطری جدی قرار می‌دهد.

 

رییس جمهور پیشین آمریکا در ادامه این سخنرانی افزود: در چند سال اخیر به ویژه بسیاری از مردم آمریکا تنها به دلیل انتشار همین اطلاعات نادرست کشته شده اند.

 

اظهارات اوباما در حالی مطرح شد که قانونگذاران آمریکایی در هفته‌های اخیر بار‌ها بر روی مهار قدرت و نفوذ فناوری‌های بزرگ تمرکز کرده اند. آن‌ها معتقدند شرکت‌های بزرگ فناوری در حال آسیب زدن به مخاطبان خود در جامعه آمریکا هستند. پیشتر اطلاعات غلط درباره مصرف سفید کننده ها (وایتکس) برای کشتن ویروس کرونا در بدن انسان باعث مسمومیت ده ها نفر در ایالات متحده شده بود. این اطلاعات اشتباه آنچنان در میان محافل محافظه کار رایج است که حتی دونالد ترامپ، رییس جمهور جمهوری خواه قبلی آمریکا در یک کنفرانس خبری از نوشیدن سفید کننده برای درمان کرونا حمایت کرده بود!/باشگاه خبرنگاران

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.