گروه: اخبار استان خبر: 201961 / تاریخ انتشار : 1401/2/10 ساعت : 12:58
در دیدار اعضای شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی فقیه:

آیت الله حسینی: دیدگاه مردم در امورات شهری لحاظ شود/استخدام های بی ضابطه در شهرداری مشکل ساز است+فیلم

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی استخدام های بی ضابطه در شهرداری ها سبب مشکلات می شود و باید در مسیر درست جذب صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز اعضای شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه دیدار کردند.

 
 
رئیس شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این جلسه هدف از این دیدار را استفاده از نصایح و فرامین نماینده ولی فقیه برای پیشرفت استان، اعلام کرد و گفت: از حضور گرم مردم در روز جهانی قدس تشکر می کنم و این حضور نقشه های استکبار را خنثی و مشت محکمی بر دهان استکبار زد. 
 
 
کیانی باوند شورای اسلامی را اثر گذار در پیشرفت استان دانست و عنوان کرد: مردم با حضور خود در راهپیمایی روز قدس نشان دادند تحریم ها اثری بر اراده آنها ندارد و وظیفه داریم در راستای حل مشکلات آنها حرکت کنیم.
 
وی با بیان اینکه در سالیان گذشته بار برخی کارها را به عهده شوراها گذاشتند، گفت: از نماینده ولی فقیه می خواهیم بار کارها و سختی دستگاه ها بر عهده شوراها و شهرداری واگذار نشود تا هزینه در بخش های دیگر انجام شود.
 
 
باوند به وظایف شوراها و شهرداری  در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: در سرفاریاب با جمعیت زیاد فاقد مکان ورزشی، در بوم گردی، اشتغال میراث فرهنگی اگر کارهای خوبی انجام شود شاهد تحول خواهیم بود.
 
رئیس شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بحث عمران، فرهنگ عمومی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


رئیس شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه ضمن قدردانی از توصیه‌های نماینده ولی فقیه در استان، گفت: امید می‌رود همه اعضای شورای اسلامی در تمام نقاط استان با ستاد نماز جمعه همکاری لازم را داشته باشند و رهنمودهای نماینده ولی فقیه را نصب العین کارهای خود قرار دهند.
 
وی با اشاره به اینکه مکانی برای برگزاری جلسات نداریم، گفت: از نماینده ولی فقیه می خواهیم برای برخورداری از یک جایگاه ما را یاری کنند.
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه با بیان اینکه  در شهر و شهرداری وظایفی به شما محول شده است تا مدیریت درست در شهر و زندگی مردم مشاهده شود، گفت: اگر در شهر رفاه درست، آسایش درست، خیابان های درست و منظره‌ای مناسب وجود داشته باشد مردم در آرامش زندگی می کنند اما اگر شاهد بهم ریختگی شهر ، نامناسب بودن جداول شهر و بی نظمی در شهر باشد زندگی مردم مناسب نخواهد بود بنابراین شهرداری و شورا وظیفه دارد این موضوعات را مورد بررسی قرار دهد و نقشه های از پیش تعیین شده برای شهر داشته باشند.
 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه باید آینده مردم دیده شود و فضاهای لازم پیش بینی شود، گفت: فلسفه وجودی شورا کمک به شهرداری است نه اینکه  باری بر دوش شهرداری بگذارد در غیر اینصورت از وظایف خودشان دور شدند.
 
 
وی با بیان اینکه باید دیدگاه مردم در خصوص شورا و شهرداری مد نظر قرار گیرد، گفت: باید دیدگاه های مردم مورد بررسی قرار گیرد و اشکالات و ضعف و عیب ها مرتفع شود.
 
 
آیت الله حسینی افزود:  به عنوان مثال اگر فلان شهردار خوب کار نمی کند اما بار دیگر شورا وی را انتخاب می کنند بنابراین باید برای چند سال عملکرد وی را تحمل کرد.
 
 
آیت الله حسینی گفت:  باید شهرداری که اهل برنامه و تدبیر و دونده و پر تلاش باشد انتخاب شود زیرا شهردار و شورای شهر نمی توانند بی تحرک باشند و باید  یک شهر با جمعیت زیاد را مدیریت کنند.
 
 
وی با بیان اینکه اگر  در حوزه شهر شاهدیم ساخت و سازها فضای شهری را اشغال میکند و سبب مشکلات می شود باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: باید برای شهر نقشه جامع درست تهیه شود و طراحی آن سبب لحاظ شدن فضای سبز، فضای ورزشی، فرهنگی و زیرساخت ها می شود در نبود آن شاهد بروز  مشکلات و بحران ها خواهیم بود‌. 
 
 
 
 
وی افزود: شهری که نوپا است اما مشکلات مختلفی دارد به دلیل نبود نقشه جامع است. 
 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه نباید امکانات در یک نقطه متمرکز شود‌زیرا سبب ناهمگونی می شود، گفت:  تمرکز امکانات در یک نقطه  سبب بروز مشکلات مختلفی در شهر خواهیم بود که سبب هزینه های بیشتر می شود.
 
 
آیت الله حسینی افزود: مردم عملکردها را می بینند اگر‌ جایی تلاش شود مردم می بینند اما اگر کاری صورت نگیرد موضوع ترک فعل مطرح است. 
 
 
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شاهد مهاجرت روستاییان به شهر به دلیل کمبود برخی امکانات هستیم، گفت: مدیریت شهری در گروی تلاش شما و رایزنی با دستگاه ها اجرایی است تا شهر رشد و پیشرفت داشته باشد. 
 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه استخدام برخی نیروها  در شهرداری ها بدون برنامه است، گفت: جذب های بدون ضابطه سبب بروز مشکلاتی دیگر نظیر عدم توانایی در پرداخت حقوق می شود در صورتی که اگر استخدام ها بر اساس ضابطه باشد شاهد چنین مشکلاتی نخواهیم بود. 
 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه موضوعات  طایفه گرایانه باید در کار برداشته شود، گفت: برخی مواقع شاهد جای‌گذاری افراد غیر متخصص در سیستم هستیم.
 
 
نماینده کهگیلویه در شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه با توجه مرکز شهرستان بودن نیازمند نگاه ویژه به این شهرستان است.
 
 
خسرو دیدار به محرومیت روستاهای کهگیلویه اشاره داشت و افزود: با استفاده از ظرفیت بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) می توانند مشکلات این روستاها مورد بررسی قرار گیرد. 
 
 
 
و با ابراز گلایه از عدم تعامل ادارات با شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در چند ماه گذشته موضوعاتی در خصوص مطالبات شهرداری رخ داد که تقاضا داریم  این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
شهروند
1401/2/10 - 16:05
شهردار ضعیف و ناتوان یاسوج این شهر و شهرداری رو به فلاکت کشانده است
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.