گروه: اخبار استان خبر: 202017 / تاریخ انتشار : 1401/2/11 ساعت : 22:51

قفسه های خالی از روغن در فروشگاه های سی سخت/ شرکت "طبیعت" به تنهایی پاسخگوی نیاز بازار نیست

اخیرا بازار شهر سی سخت با کمبود روغن خوراکی مواجه شده است چرا که تنها شرکت تامین کننده حال حاضر پاسخگوی نیاز مردم نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، روغن خوراکی در شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا استان کهگیلویه وبویراحمد کمیاب تر از همیشه شده است شهروندان سی سختی برای خرید روغن به یاسوج مرکز استان مراجعه می‌کنند.

 

از آنجایی که روغن خوراکی و سرخ کردنی یکی از اصلی ترین موارد سبد مصرفی روزانه خانوارها محسوب می‌شود، مصرف آن به نسبت سایر مواد غذایی بالاتر بوده و از اینرو تقاضای این محصول بیشتر است.

---

شهروندان سی سخت از نبود روغن در شهر گلایه دارند و انتظار می رود از مسئولان صنعت معدن و تجارت و همچنین جهاد کشاورزی که با رایزنی های خود با مرکز درخواست سهمیه بیشتر برای استان کنند، همچنین می توانند با حضور مستمر در بازار کمبودها را بررسی و جهت تامین آن تلاش کنند.

 

---

یکی از دلایل کمبود روغن در بازار استان کهگیلو بویراحمد و بخصوص شهرستان دنا و شهر سی سخت را طبق گفته کارشناسان میتوان کمبود دانه های روغنی و بالا بودن قیمت آن عنوان کرد.

 

گفتنی است در حال حاضر تنها شرکت تامین کننده روغن در سی سخت شرکت طبیعت است که به تعهدات خود به خوبی عمل کرده ولی این شرکت به تنهایی پاسخگوی نیاز مردم نیست.

---

طبق گفته برخی مغازه داران سی سخت شرکت هایی مثل هایلی، بهار، اویلا و فامیلا که تولید و پخش روغن خوراکی را برعهده دارد اصلا توجهی به شهر سی سخت ندارند و تنهای توزیع کنند روغن در سی سخت شرکت طبیعت است که آن هم به دلیل سهمیه کم استان با محدودیت توزیع مواجه است.

 

یکی از عوامل شرکت طبیعت در استان به خبرنگار ما گفت: مسئولان استان باید با رایزنی با مرکز سهمیه بیشتری برای استان طلب کنند، چرا که ما تمام تلاش خود را برای شهرهای استان می کنیم ولی وقتی سهمیه کمی به استان تعلق گیرد مجبور هستیم آن را جیره بندی کنیم تا به همه مناطق برسد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.