گروه: اخبار استان خبر: 202094 / تاریخ انتشار : 1401/2/12 ساعت : 13:55

ضعف مدیران دولتی در پاسخگویی به خبرنگاران/آقای استاندار به این مدیران تذکر دهید

در شرایطی که از رسانه ها به عنوان ابزار توسعه و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان یاد می شود اما عدم پاسخگویی مدیران به خبرنگاران سبب عدم انعکاس مطلوب خدمات دولت در استان می شود

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امورز عصر سلطه رسانه و ارتباطات است، در رسانه مهترین رویدادها و خبرها در نقاط مختلف جهان انتشار داده می شود تا موضوعات مختلف جوامع به سمع و  نظر مخاطبان و مردم برسد.

 

امروز از رسانه ها به عنوان رکن چهارم توسعه یاد می شود تا موضوعات مختلف جامعه در قالب مطالبه گری و نقد و همچنین توجه به حل آن مشکلات به گوش مسئولان برسد.

 

از دیگر ویژگی ها رسانه ایجاد امید و انگیزه در بدنه جامعه از طریق انعکاس اخبار امید بخش،  خدمات و تحولات مثبت جامعه به گوش شهروندان است در چنین جوامعی که به رسانه ها و  نقش مهم آنها توجه شود  پویایی، رشد و توسعه مشاهده خواهد شد.

 

در شرایطی که امروز رسانه ها  به عنوان تریبون موضوعات مختلف جامعه و ابزار مطالبه گری و همچنین پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است اما نقش رسانه در بین مدیران کهگیلویه و بویراحمدی آن گونه که شایسته است مورد توجه واقع نشده است تا از یک سو امکان تبادل نظرات مردم و مطالبات آنها کمی کم رنگ شود و از سوی دیگر خدمات و تلاش های مدیران که بیانگر خدمات نظام است در اثر ضعف ارتباط با رسانه به خوبی منعکس نشود و فضای بی تحرکی و عدم پویایی مدیران به افکار عمومی جامعه در اثر این ضعف منعکس  شود.

 

 

در این رابطه استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نماینده ارشد اجرایی دولت در استان در جلسات و برنامه های مختلف به صورت مکرر بر ضرورت استفاده از نظرات رسانه ها، پاسخوگی به مطالبات این قشر و همچنین پاسخگویی 24 ساعته و در اوقات مختلف شبانه روز تاکید داشتند اما به نظر می رسد این تعامل  و ارتباط و عدم پاسخویی از سوی مدیران با رسانه ها  در شرایط حاضر به گونه ای مناسب انجام نمی گیرد و همین موضوع بسیاری از خدمات و تلاش ها دولت را در استان کم رنگ می کند.

 

در پایان ضروری است استاندار احمد زاده در جلسات اداری بار دیگر به مدیران و سکان داران دستگاه های اجرایی یاداوری کند که تعامل سازنده با رسانه ها و پاسخوگیی به آنها نقش اثر گذاری در رشد و توسعه جامعه و بیان خدمات دارد تا از این طریق فضای برخی بی تفاوتی مدیران در عدم پاسخگویی آنها به رسانه ها مشاهده نشود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.