گروه: اخبار استان خبر: 202205 / تاریخ انتشار : 1401/2/16 ساعت : 23:15
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد

هدف دولت رساندن یارانه به اقشار ضعیف است/یارانه نان به مردم پرداخت می شود

علی پور گفت: دولت بعد از حذف ارز ترجیحی، برای نان یارانه پرداخت می کند و هدف دولت رساندن یارانه به اقشار ضعیف است.

عضو کمیسیون اقتصادی در خصوص حذف یارانه آرد و گرانی قیمت نان و ماکارانی به صبح زاگرس گفت: مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ این مجوز را به دولت داد تا یا سیاست تخصیص ارز ترجیحی را ادامه دهد یا آن را حذف کند با این شرط که قیمت کالاهای اساسی به نسبت شهریور سال ۱۴۰۰ تغییری نداشته باشد. 

 

محمد علی پور با تاکید بر اینکه مجلس بر این موضع تاکید دارد که قیمت نان به هیچ وجه نباید افزایش یابد افزود: از آرد یارانه ای در بخش های صنعتی نیز استفاده می شود اما با تصمیم دولت دیگر به این حوزه یارانه تعلق نمی گیرد. 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه این افزایش قیمت در حوزه ماکارانی و سایر نان های صنعتی رخ داده به همین دلیل است، تصریح کرد: در خصوص کالاهای اساسی هیچ گونه افزایش قیمت قابل قبول نیست.

 

نماینده آذربایجان غربی (ماکو، چالدران) در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی از کالاها که از این یارانه برخوردار بودند و جزو کالاهای اساسی نیز نیستند با افزایش قیمت مواجه شده که ما از دولت انتظار مدیریت آن را داریم.

 

علی پور با تاکید بر اینکه نباید فشار مضاعفی بر زندگی مردم تحمیل شود خاطر نشان کرد: دولت بعد از حذف ارز ترجیحی، برای نان یارانه پرداخت می کند و هدف دولت رساندن یارانه به اقشار ضعیف است.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت در این زمینه برنامه ریزی داشته و بنای مجلس حمایت از مردم است، گفت: مجلس از اول تاکید کرد که اگر دولت می خواهد ارز ترجیحی را برای برخی از کالاها حذف کند باید برنامه حمایتی جایگزینی داشته باشد تا فشاری به مردم وارد نشود و جلوی این افزایش قیمت نامتعارف بایستد.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.