گروه: اخبار استان خبر: 202247 / تاریخ انتشار : 1401/2/17 ساعت : 14:19
خبر صوتی

اجرای پتروشیمی کهگیلویه در زندگی و اشتغال جوانان اثرگذار است

موحد گفت: پتروشیمی دهدشت بعد از ۱۶ سال در ۲سال گذشته سرعت قابل قبولی به خود گرفته و اجرای آن در زندگی و اشتغال جوانان اثر گذار است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهریورماه سال۸۴ هیئت دولت وقت کلنگ پروژه پتروشیمی دهدشت را به زده و قرار بود تا زخم بیکاری هزاران جوان جویای شغل شهرستان کهگیلویه و بویراحمد را درمان کند، که با گذشت بیش از ۱۶ سال از صدور مجوز آن، تنها ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

این واحد پتروشیمی با هدف تولید سالانه سه هزار تن مواد پلی‌اتیلن سنگین و اشتغال بیش از ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و سه هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم کلنگ‌زنی شد و اکنون پس از ۱۴ سال شهروندان کهگیلویه‌ای هیچگونه سودآوری نداشته است و در پس وعده های و دیدوبازدید مسئولان به فراموشی سپرده شده است.

 

 نماینده مردم شهرستان چهارگانه کهگیلویه، چرام، لنده و بهمیی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح زاگرس گفت : یکی از مهم‌ترین مسائل پروژه ، بحث برق و پست انرژی است که متاسفانه در طراحی پروژه از ابتدا در اولویت قرار نگرفت و چنانچه هرچه زودتر اقدام نشود در ادامه حتما پروژه را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد.

 

حجت‌الاسلام محمد موحد با اشاره به هزینه بسیار بالای پست برق، افزود: طبق برآورد خود مدیران پتروشیمی حداقل ۷۰۰ میلیارد تومان برای احداث نیروگاه درون پتروشیمی برای تامین برق ۵۰ مگاواتی مورد نیاز است.

 

وی تصریح کرد : پتروشیمی دهدشت ۱۶ سال پیش کلنگ‌زنی شد و با سرعت کمتر از حد انتظار پیش رفت که در ۲سال گذشته این طرح سرعت قابل قبولی گرفته و انتظار می‌رود در ادامه اجرای آن سرعت بیشتری بگیرد و مردم آثار آن را در زندگی خود و حوزه اشتغال جوانان ببینند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.