گروه: اخبار استان خبر: 202514 / تاریخ انتشار : 1401/2/21 ساعت : 16:27
نماینده مردم شبستر در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

ارز ۴۲۰۰ تومانی فساد آورترین مسئله اقتصادی کشور

جعفر راستی گفت: برای همه روشن شده است که فسادآورترین مسئله اقتصاد کشور موجودیت ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در خصوص حذف ارز۴۲۰۰ به صبح زاگرس گفت: سعی نمایدگان مردم در مجلس این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی را بدون آنکه لطمه ای به کالاهای اساسی وارد شود از چرخه خارج کنیم چرا که برای همه روشن شده است که فسادآورترین مسئله اقتصاد کشور موجودیت ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

 
 
جعفر راستی با اشاره به اینکه هدف از اقدام چیزی فراتر از موضوعاتی مانند نان و ماکارونی است، تصریح کرد: ارز ترجیحی موجب غنی‌تر شدن عده ای افراد خاص و فقیرتر شدن فقرا شده است.
 
وی ادامه داد: رییس جمهور با وجود اطلاع از تبعات حذف ارز ترجیحی، پایگاه و جایگاه اجتماعی خود را برای اجرای این طرح هزینه کرده است.
 
 
راستی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از یارانه تخصیصی به اقلامی مانند آرد و ماکارونی به جامعه هدف نمی‌رسد خاطر نشان کرد: با اقدامات اندیشیده شده در خصوص ارز ترجیحی نه تنها مردم متضرر نخواهند شد، حتی در مواردی کاهش قیمت نیز خواهیم داشت.
 
 
 نماینده مردم آذربایجان شرقی (شبستر) در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تولیدکنندگان ماکارونی و حوزه نان آرد یارانه دریافت اما به قیمت آزاد به فروش می رسانند و این هیچ سنخیتی با هدف توزیع یارانه‌ها تاکنون نداشته است.
 
راستی گفت: کنترل بازار تنها بخشی از اثرات و اقداماتی است در قالب طرح هوشمندسازی تخصیص یارانه ها که موجب غنی شدن سفره مردم می شود.
 
وی افزود: برای مردمی که چهار دهه پشت نظام ایستادند باید تبیین و و اقناع سازی انجام شود تا مردم دولت را همراهی و تدابیر لازم را در اجرای این طرح اتخاذ کنند.
 
راستی تصریح کرد: اثرات بلندمدت حذف ارز ترجیحی و هوشمندسازی تخصیص یارانه‌ها در ابعاد مختلف اجرای این طرح کاملا بررسی شده و مردم مطمئن باشند که نتایج مثبت آن را در افق نزدیک لمس خواهند کرد.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون هر اقدامی که به نفع مردم در کشور اتفاق افتاده، دشمن با همه توان رسانه‌ای خود برای به چالش کشاندن آن و ایجاد بدبینی در بین مردم به میدان آمده است خاطر نشان کرد : در این خصوص مردم شیرینی اجرای این طرح را خواهند چشید و این قبیل کارها مقدمه‌ای برای اقتدار امت ایران اسلامی و تبدیل شدن به ابرقدرتی جهانی در آینده‌ای نه چندان دور است.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.